YAHUDİ’LEŞMEYİ BOYKOT

Tarihte devletler arası savaşlarda boykotlar olmuş, özellikle ekonomik anlamda çökertmeler yaşanmış ve gelinen noktalarda boykot edilen taraf büyük zayiatlar vermiştir.
Bununla beraber içinde olduğumuz Filistin de yaşanan soykırıma tepki olarak bizlerde Boykotu hayatımıza yerleştirmeli ve bu süreçte İsrail’e vurulan ekonomik darbede safımızı belli etmeliyiz elbette…

Burada bahs etmek istediğim konu ekonomik boykot tan ziyade Yahudi karakterini, Yahudi kişiliğini ve Yahudi zihniyetini boykot etmekten bahs etmek…

İçinde bulunduğumuz sürecin tabi ki öncesi vardır. Arka perdeleri çok net okuyamasak da tarihi süreci iyice okuduğumuzda ortaya çıkan tablo işte bugünün arka perdesini anlatır dostlar…

Yahudi zihniyeti iyice bilinmezse Yahudi karakterine bürünülür ve bu karakter ile toplumun içine karışan kişilikler toplumu fesada uğratır. Nitekim geçmiş kavimlerde olduğu gibi…

Lafı çok uzatmadan meseleye geçmek istiyorum. Kuran’dan haberdar olan bir toplum olarak yaşamaya çalışan bizler savaş süreçlerinde hemen fetih süreleri okuyarak Allah tan zafer diliyoruz naçizane…
Ama bu tür süreçlerde savaşın zalim tarafının mazlumlara yaptıkları zulüm sebebiyle Allah’tan yardım dileyeceğiz ama zalimi tanıma çabasına girmezsek tarih tekerrür eder dostlar…

Bu süreçte mutlaka Kur’an’ı Kerimde geçen İsrail oğullarının kıssalarını tekrar tekrar okumalıyız.
İsrail oğullarının kıssaları okundukça boykot etmemiz gereken ve yıllardır içimizde olan bizlere ve kulluğumuza zararlar veren bir çok tavır ve davranışa şahid olacağız.

Hz Yusuf kıssasında öfke ve nefretin kıskançlığa gittiğini kardeşleri bile olsa ölümüne kadar gidebilmeleri bizlere kendi nefisleri için kardeşlerini öldürmeye kast eden bir kavmi anlatıyor. Yani sadece kendi egomuz için yaşamak boykot edilmeli, böyle bir hakkımız yok çünkü !!
Sayımız çok olsa da birbirimize nasihat edemiyor ve etkileşimde bulunamıyor isek gereksiz kalabalıklarda bulunmayı ve nasihatin olmadığı ortamlarda bulunmayı boykot etmeliyiz. Nitekim Yusuf’un kardeşleri kalabalık ve çoğunluk olmalarına rağmen yanlışta beraber idiler.
Yalan söyleyerek babalarına Yusuf’un öldüğünü söyleyen bu kavimden anlıyoruz ki yalan söylemek boykot edilmeli.
Kalabalıklar içinde toplum baskısı hissederek onlarca kişiden birisi bile hakikati Hz. Yakup a söyleyemedi, demek ki toplum baskısı boykot edilmeli. Tek başımıza kalsak bile kuyunun dibinde doğruluk ve dürüstlükten yana Hakkı ayakta tutma çabasında olmalıyız.
Yine tevbe ve istiğfar onlara defaatle babaları tarafından hatırlatılsa bile günahlar ile baş başa kalmayı seçen bu kavimden anlayalım ki,’’ tevbesizlik nasipsizliktir’’. Günah ve hata ile baş başa kalıp daha çok günah ve hataya vesile olan düşünce ve eylemleri boykot etmeliyiz.

Ayrıca babalarına karşı gösterdikleri saygısız tavırları bizlere gösteriyor ki ebeveynlere saygısızlık Yahudi zihniyetinin kökünde vardır. Ebeveyne saygısızlık boykot edilmeli!!

Babalarının peygamber olduğunu bilmelerine rağmen onun sözlerine riayet etmemeleri bizlere gösteriyor ki peygamberlerin sözlerine bağlanmamak ve sırf hadis eleştirisi adı altında peygamberlere saygısızlık yapmak boykot edilmeli!!.
Yine Hz. Yakup oğullarının hatalarından pay çıkarıp pişman olmak varken pişkinlik göstermelerinden anlıyoruz ki pişkinlik hallerimizi boykot etmeliyiz!!.
Yükünde imtihan olan Bünyamin’e iftira atmanın vebalini almak kolay olandı elbette, önemli olan kardeşlerinin izzetini korumak olmalıydı. İslam kardeşliğinin izzetine zeval getirecek her türlü söz ve davranışlar boykot edilmeli!!.

Yusuf’un huzuruna çıktıklarında hiçbir şey yokmuş gibi davranıp pişmanlık belirtmemeleri hatta özür dilemeyip tevbe bile etmemeleri bizlere bu kavmin nasıl azgın olduğunu gösteriyor. O halde her türlü azgınlık boykot edilmeli…
İnanın Yusuf süresinin tek tek ayetlerini burada ele alsam az kalır. Her ayet İsrail oğullarını bizlere tanıtırken aslında arka perde de de bizlere o karakterden uzak durmamızı ve benzemememiz gerektiğini bizlere hatırlatıyor.

‘’ÇÜNKÜ BOYKOT BİLİNÇTİR’’

Sadece Fetih süresi değil Hz Yusuf kıssası da tekrar okunmalı dostlar…

Hele de Hz. Musa ile yaşananlara baktığımızda, nankörlükleri, ahde vefasızlıkları, cüretkarlıkları, nimete şükürsüzlükleri, döneklikleri, itaatsizlikleri, hazıra konma arzuları, peygamberi ve Allah’ı yaşayacakları topraklar için savaşa gönderme istekleri bu kavmin sınırsız azgınlık ve cüretkârlık içinde olduğunu ve daha nicesini bizlere gösteriyor.
O halde nasıl ki alo, ariel, domestos, cif,puma,Adidas, coca cola, pepsi vs İsrail mallarını boykot ediyor isek, bence şükürsüzlüğü, nankörlüğü, cürretkarlığı, hazıra konma arzusunu, ahde vefasızlığı, nankörlüğü ve dönekliği ve daha nice nice Yahudileşmeyi de boykot etmeliyiz.

‘’ÇÜNKÜ BOYKOT BİLİNÇTİR’’

Sadece Fetih süresi değil Hz Musa kıssası da bu süreçte tekrar okunmalı dostlar…

Bir de Hz. Harun’a yaptıkları var bu kavmin. Hz Meryem’in yaşadıkları var onlarla. İsrail oğulları ile HZ Zekeriya’nın veHZ. Yahya ile HZ İsa’nın yaşadıkları var. İnanın her olay başka başka karakteristik yönlerini bizlere gösteriyor Kuran’ı Kerim de.
Elbette kitap ehli diye gerek Kuran’da gerek hadislerde geçen halis Yahudiler değil buralarda kastedilenler. Nitekim bugün bile bu süreçte Yahudilerden Mescidi Aksa da yaşananlar konusunda kendi yandaşlarına tepkiler görüyoruz. Yani onlar bile Siyonizm Yahudiliğe karşı benzeşme korkusu taşıyorlar ve onların yaptığı zulmü boykot ediyorlar.

Kıymetli dostlar inanın Kuran’ı Kerim’de geçen İsrail oğulları ile diğer peygamberlerin imtihanlarını defaatle okumalıyız. Ben buradan hepsine değinerek lafı uzatmak istemiyorum ama bence Yahudileşmeyi, Yahudilere benzemeyi, bu kavmin tavır ve davranışlarından beri olmak adına boykot etmeliyiz. Sadece Allah’ın boyası ile boyanmak adına!!

Çünkü onların karakteristik özelliklerini boykot etmezsek onlara benzeşmiş ve zamanla onları dost edinir oluruz. Bu konuda Allah’ın uyarısı nettir dostlar.

‘’ Ey iman edenler, Yahudileri ve Hristiyanları dost edinmeyin. Zira onlar birbirlerinin dostlarıdırlar ( onlar birbirlerinin taraflarını tutarlar). İçinizden onları dost tutanlar onlardandır. Şüphesiz Allah zalimler topluluğuna yol göstermez… maide süresi 57. ayet

Son olarak İsrail oğulları için can alıcı bir iki ayet ile yazıma son vermek istiyorum.
Maide 78.İsrail oğullarından kafir olanlar hem Davud hem de Meryem oğlu İsa’nın diliyle lanetlendiler. Bunun sebebi, onların Allah’a isyan etmeleri ve haddi aşıp durmalarıydı.
Maide 79.Onlar, yapmakta oldukları kötülüklerden dolayı birbirlerini vaz geçirmeye çalışmazlardı. Yaptıkları işler gerçekten ne kadar kötü idi.....

Ve net olarak görüyoruz ki Allah’a karşı haddi aşmaya çalışmak, isyanda bulunmak küfürleşme ile beraber Yahudileşme karakteridir. Ayrıca 79. Ayette birbirlerini uyarmamaları, vaz geçirmemeye çalışmamaları bizlere Emri bil maruf ve nehyi anil münker'in olmadığı her türlü ortamları boykot etmemiz gerekiyor kıymetli dostlar…

Kelimelerimi toparlamaya çalışırken sadece Yahudi ürünlerini boykot etmek yeterli değildir, karakter olarak da azgın Yahudilere benzeme korkusu yaşayıp Yahudileşmeyi boykot etmemiz gerektiğine değinmek istedim.

Rabbimiz, senin boyanla boyanmayı başka hiçbir renge ihtiyaç duymadan yaşamayı bizlere nasip et lütfen…

Rabbimiz, mesajlarını iyi anlamayı, fehm etmeyi, basiret ile bakmayı bizlere nasip eyle lütfen…

Rabbimiz, sevdiklerine yakın olmayı, sevmediklerinden he r türlü uzak durmayı bizlere ikram et lütfen…

Rabbimiz, Mescidi Aksa direnişine ellerimizle, ayaklarımızla, malımızla, canımızla, düşüncelerimizle, kanımızla yardım eyle lütfen…

Rabbimiz, zafer yolunda ellerimize de bir pay lütfeyle…
Rabbimiz, çaresizliği bize çare eyleme lütfen…

Ve Rabbimiz, İslam’ın izzetinden bizlere de pay ver lütfen. Zilleti zalim ve kafirlerin üzerlerine yağdır…

secde'kar

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Dilek Demir Durdu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Urfa Pusula- Urfa haberleri, Sondakika Urfa haberleri, Urfa haber, güncel haberler Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Urfa Pusula- Urfa haberleri, Sondakika Urfa haberleri, Urfa haber, güncel haberler hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Urfa Pusula- Urfa haberleri, Sondakika Urfa haberleri, Urfa haber, güncel haberler editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Urfa Pusula- Urfa haberleri, Sondakika Urfa haberleri, Urfa haber, güncel haberler değil haberi geçen ajanstır.

01

Dilek Demir Durdu - Ömürlerinden bir pay ayırarak okuyan herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 12 Aralık 12:33