Urfa’daki Taş Tepeler Projesine THY sponsor oldu! Ersoy: Tarihi ve doğal zenginlikleri dünyaya açacağız!

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “İnsanlık tarihinin en önemli merkezlerinden biri olan Anadolu topraklarını tüm dünyanın keşfetmesine ve kültürel mirasımızın korunmasına yönelik destekleri için Türk Hava Yolları'na teşekkür ediyorum” dedi.

Taş Tepeler Projesinin sponsorluk töreninde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “İnsanlık tarihinin en önemli merkezlerinden biri olan Anadolu topraklarını tüm dünyanın keşfetmesine ve kültürel mirasımızın korunmasına yönelik destekleri için Türk Hava Yolları'na teşekkür ediyorum” dedi.

Şanlıurfa’da bulunan ve aralarında Göbeklitepe, Karahantepe’nin de bulunduğu 12 tepeden oluşan Taş Tepeler Projesi’nin Türk Hava Yolları (THY) ana sponsor oldu. İmzalanan işbirliğiyle bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,

“Ülkemizin dünyada arkeoloji ile ön plana çıkmasını sağlayan Taş Tepeler projemize yönelik olarak bugün Türk Hava Yolları ile bir iyi niyet deklarasyonu imzaladık.

Ardından, Türk Hava Yolları'nın "Connect to Türkiye" etkinliğinde dünyanın dört bir tarafından ülkemize gelen uluslararası turizm sektörü temsilcileriyle bir araya gelerek sektör profesyonellerine sahip olduğumuz güzellikleri, kültürel mirası ve turizmdeki potansiyelimizi anlattık.

Ülkemizin kültürel, tarihî ve doğal zenginliklerinin ulusal ve uluslararası tanıtımı için birlikte çalıştığımız @TK_TR ile #TaşTepeler projemizde de iş birliği yapıyoruz.

Bu birliktelik ile projemiz kapsamındaki arkeolojik araştırmaların gerçekleşmesine önemli katkılar sağlayacağız.

İnsanlık tarihinin en önemli merkezlerinden biri olan Anadolu topraklarını tüm dünyanın keşfetmesine ve kültürel mirasımızın korunmasına yönelik destekleri için Türk Hava Yolları'na teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Urfapusula.com-Turizm

 

16 May 2024 - 11:39 Şanliurfa- Turizm