Seçim sonrası ilk kez geldi! Erbakan teşekkür için Urfa'da!

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, seçim sonrası ilk kez Şanlıurfa'ya geldi. Erbakan düzenlenen toplantıda teşkilat üyeleri ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, açıklamalarda bulundu.

Seçim sonrası ilk kez geldi! Erbakan teşekkür için Urfa'da!
Haber albümü için resme tıklayın

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, bir takım temas ve teşekkür ziyaretlerinde bulunmak üzere Şanlıurfa'ya geldi.

Erbakan, ilk olarak basın mensupları ve teşkilat üyeleri ile buluştu. Toplantıya Şanlıurfa  Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve çok sayıda partili de katıldı.

Seçim sonrası ilk kez geldi! Erbakan teşekkür için Urfa'da!

Düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulunan Erbakan, 'ahlaklı belediyecilik' vurgusu yaptı. 

Erbakan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Şanlıurfa halkı tercihinin milli görüşten yana kullandı. Türkiye genelinde belediye meclis üyeliği, seçimi ortalaması Yeniden Refah Partisi yüzde 7 seviyesine geldi. Bir önceki seçimde oylarımız yüzde 2,9 dokuzdu, bu seçimle kıyaslarsak oylarımız yüzde 100'ün üzerinde bir artış oldu. Türkiye'nin 3’üncü büyük siyasi partisi haline gelmiş bulunmaktayız. Seçimlerde de aynı durum tecelli edindi ve oy oranı bakımından da Yeniden Refah Partimiz Türkiye'nin 3’üncü büyük partisi haline geldi. Şimdi bizlere düşen Milletimizin bu teveccühüne, bu güvenine sahip çıkmak. Milletimizi hak ettiği hizmetlerle inşallah bu belediyelerimiz aracılığıyla buluşturmak. Bu sonucun elde edilmesinde elbette ki fedakar teşkilat üyelerinin ve halkımızın büyük gayretleri rol oynadı.”

EBAKAN'IN AÇIKLAMASININ TAMAMI VİDEODA:

Esma ALBAYRAK - urfapusula/Siyaset

16 May 2024 - 10:58 Şanliurfa- Siyaset