ŞUSKİ'den suyla ilgili bir açıklama daha! Vatandaş itibar etmemeli!

ŞUSKİ, sosyal medya üzerinden geçmişe ait bir basın açıklamasının, bugün yapılmış gibi gösterildiğini bildirerek, vatandaşların bu eski tarihli açıklamaya itibar etmemeleri konusunda uyardı.

Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğüne ( ŞUSKİ) sosyal medya platformlarında, " 7 mahallenin şebeke sularının bulanık gelmesi nedeniyle gelen suyu içmeme konusunda uyarıda bulundu" ifadelerinin yer aldığı basın açıklamasının eski tarihli olduğunu duyurdu.

ŞUSKİ tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların bu eski tarihli açıklamaya itibar edilmemesi konusunda uyarıda bulundu. 

ŞUSKİ tarafından sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Kıymetli vatandaşlarımız bazı sanal (sosyal medya, mesajlaşma gurupları vb.) ortamlarda dolaşan ve paylaşılan asılsız ve resmi olmayan duyurular yapılmaktadır. Güncel olduğu iddia edilen paylaşım 27.03.2023 tarihindeki eski bir duyurudur. 

Kıymetli vatandaşlarımız bazı sanal (sosyal medya, mesajlaşma gurupları vb.) ortamlarda dolaşan ve paylaşılan asılsız ve resmi olmayan duyurular yapılmaktadır. Güncel olduğu iddia edilen paylaşım 27.03.2023 tarihindeki eski bir duyurudur."

ESKİ TARİHLİ AÇIKLAMA ŞÖYLE:

"Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü, Karaköprü ilçesine bağlı 7 mahallenin şebeke sularının bulanık gelmesi nedeniyle gelen suyu içmeme konusunda uyarıda bulundu.

Yapılan açıklamada, " Karaköprü ilçesi Atakent, Batıkent, Doğukent, Güllübağ Narlıkuyu Çamlıyayla, ve Akbayır mahallelerimizi besleyen su şebekemizin bulanık değerinde artış tespit edilmesi nedeni ile bu mahallelerimizdeki şebekeden gelen suyun sadece kullanım suyu olarak kullanılması önemle arz etmektedir.’’

Urfapusula.com / Gündem 

 

15 May 2024 - 17:49 - Gündem