Urfa dahil 62 ilde dev operasyon! 544 gözaltına alındı!

Şanlıurfa'nın da aralarında bulunduğu 62 ilde FETÖ’ye yönelik operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 544 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ tarafından devletin farklı kademelerine yerleştirilmesi planlanan 544 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu. 

FETÖ’ye yönelik yeni bir operasyon gerçekleştirildi. Operasyonda terör örgütü tarafından devletin farklı kademelerine yerleştirilmek istenen şüpheliler gözaltına alındı.

Bakanı Yerlikaya, 62 ilde yapılan ve Kıskaç-15 operasyonu kapsamında yakalanan şüphelilerin bir kısmının örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğunu bildirdi.

Yerlikaya, operasyona ilişkin detayları sosyal medya hesabı üzerinden şu not ile paylaştı:

" 62 ilde FETÖ tarafından devletin farklı kademelerine yerleştirilmesi planlanan şahıslara yönelik düzenlenen “KISKAÇ-15” operasyonlarında şüpheli yakalandı.

FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle operasyonlarımız kararlılıkla devam edecek.

Cumhuriyet Başsavcılıkları, MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu; Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çankırı, Çanakkale, Çorum, Denizli, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Isparta, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Niğde, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Batman, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Düzce, Bilecik, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Tekirdağ, Sakarya ve Kırıkkale olmak üzere 62 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “KISKAÇ-15” operasyonlarında şüphelilerin;

Örgüt sorumlularının talimatıyla kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirildikleri, Bu sınavlara başvuran örgüt üyelerinin, örgüte bağlılıkları çeşitli şekillerde kodlanarak, bu kodlamada bulunan şahısların sınavı kazanmalarının amaçlandığı, Şüphelilerin bir kısmının örgütün kriptolu haberleşme programı olan ByLock kullanıcısı oldukları ve Bylock içeriklerinde isimlerinin geçtiği ve Ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları tespit edildi.

Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı, MİT Başkanlığımızı ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle."

Urfa Pusula 

14 May 2024 - 11:13 - Asayiş