Depremde zarar görmüşlerdi! Urfa'daki tescilli yapılar için hibe desteği verilecek!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, depremde zarar gören tescilli yapılar için hibe desteği verileceğini duyurdu

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, 6 Şubat'ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin etkili olduğu iller arasında bulunan Şanlıurfa'da bazı tescilli yapılar da zarar görmüştü.


Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 110 tescilli yapı için 150 milyon liralık hibe desteği belirlendiğini açıklayan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

"Şanlıurfamızın tarihi yeniden canlanacak
Tarihin, medeniyetlerin, kültürlerin beşiği Şanlıurfa’da depremden zarar gören 110 tescilli yapının restorasyonu için Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yaklaşık 150 milyon liralık hibe desteği belirlendi. Restorasyon projeleri tamamlanacak tescilli yapılarımıza da ayrıca uygulama destek hibesi verilmesi için de görüşmelerimiz devam ediyor.
Tarihin yeniden canlanmasına olanak sağlayacak destek için Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın @MehmetNuriErsoy'a hemşehrilerim adına, teşekkür ederim."

Urfa Pusula

06 May 2024 - 20:59 Şanliurfa- Yaşam