BTÖ’ye eş zamanlı operasyon! Şanlıurfa da listede!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 14 ilde BTÖ’ye eş zamanlı operasyon düzenlendiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, aralarında Şanlıurfa’nın da bulunduğu 14 ilde  eş zamanlı operasyon gerçekleştiğini açıkladı.

Van’da meydana gelen olaylar başta olmak üzere 14 ilde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) adına kanunsuz sokak eylemleri yapan 340 şüphelinin, eş zamanlı olarak düzenlenen “BOZDOĞAN-20” operasyonlarıyla yakalandığını açıklayan Yerlikaya,

“Şüphelilerin;

Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa'da:

Terör örgütü adına çöp konteynerleri ve lastikler ile yol kapatarak havai fişek, taş, EYP ve molotofkokteyli ile kanunsuz sokak eylemleri yaptıkları,

Güvenlik güçlerimize yönelik taşlı saldırıda bulundukları ve uyarılara rağmen dağılmayarak mukavemet gösterdikleri,

Bölücü Terör Örgütünü (BTÖ) övücü slogan attıkları,

Sosyal medya hesapları üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları,

Bölücü Terör Örgütü içerisinde geçmiş dönemlerde faaliyet yürüttükleri,

Haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunduğu tespit edildi.

Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; Van, Diyarbakır, Şırnak, İzmir, Mardin, Batman, Kocaeli, Antalya, Şanlıurfa, Adana, Mersin, Ankara, Bingöl ve Manisa İl Emniyet Müdürlüklerince BOZDOĞAN-20 Operasyonları düzenlendi.

 

Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki;

Terör eylemlerinin hiçbirine göz açtırmayacağız. Güvenlik güçlerimizin üstün gayretleriyle milletimizin huzuru, birlik ve beraberliği için mücadelemiz kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

04 Nis 2024 - 13:17 Şanliurfa- Asayiş