Urfa'da oynanacaktı! Ali Koç: Bilet almayın plan yapmayın!

Fenerbahçe'nin olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı. "Ligden çekilme opsiyonumuzu masadan kaldırıyoruz" diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Şanlıurfa'da oynanacak Süper Kupa maçı için de; "İki kere taraftarımıza çağrıda bulundum. Bilet almayın, plan yapmayın diye." dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Fenerbahçe'nin olağanüstü genel kurul toplantısı Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde yapıldı.

"Ligden çekilme opsiyonumuzu masadan kaldırıyoruz" diyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Trabzon maçında yaşananlar planlı ve organize bir şekilde gerçekleşmiştir. Kim üzerine alınırsa alınsın. Bu duruma göz yumulmuş, müsaade edilmiştir." dedi.

Genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda 4 madde için yönetim kuruluna tam yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Şanlıurfa'da 7 Nisan tarihinde oynanacak olan Süper Kupa maçına ilişkin de konuşan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un şu ifadeleri kullandı:

 "Diğer opsiyonumuz Süper Kupa... İki kere taraftarımıza çağrıda bulundum. Bilet almayın, plan yapmayın diye. Biri Süper Kupa'ya hiç çıkmamak diğeri U19 ile çıkmak. 

Süper Kupa maçına U19 ile çıkma opsiyonunu sizlere soracağız! Önümüzdeki sezon Türkiye Kupası'nda yeni bir format olacak. O formatı Fenerbahçe'siz yapsınlar.

Olay çözülene kadar Trabzon'daki maçlara gitmemekte opsiyon arasında."

Fenerbahçe Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucu, aşağıdaki maddeler için yönetim kuruluna tam yetki verilmesi kararlaştırıldı."

1-Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa mücadelesine çıkmamak veya futbol 19 yaş altı takımıyla katılmak.

2-Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 yıl Türkiye Kupası'na 19 yaş altı takımıyla katılmak.

3-Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili verilecek kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususunda gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek.

4-Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibariyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

02 Nis 2024 - 23:04 - Spor