Devteşti'ndeki hastanede kadın doğum polikliniği açılacak!

Devteşti mahallesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet binasında kısa süre içerisinde kadın doğum polikliniği hizmet vermeye başlayacağı bildirildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Abdullah Solmaz, Devteşti mahallesinde bulunan Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ek Hizmet binasında kadın doğum polikliniğin hizmete gireceğini açıkladı.

Ağız ve Diş Hastanesinin de olduğu sağlık merkezinde, çocuk hastalara sağlık hizmeti veriliyor. Gündüz çocuk hastalıkları polikliniği  ve  dahiliye polikliniği hizmet vermeye devam ediyor. Ek olarak kadın doğum polikliniği de hizmete başlayacak.

Konuya ilişkin açıklama yapan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Abdullah Solmaz, “Şanlıurfa’nın en büyük ilçesi olan Haliliye ilçemizde gündüz çocuk hastalıkları polikliniği ve dahiliye polikliniği hizmeti verilmek suretiyle 7/24 çocuk hastalıkları hizmeti veriyoruz. Kısa süre içerisinde kadın doğum polikliniğin hizmet vermeye başlayacaktır.

Şanlıurfa’nın en büyük Ağız ve Diş Sağlığı hastanesi ve Semt polikliniğinin şu an Çocuk hastalıkları, Dahiliye polikliniklerinin yürüklükte olması ve Kadın doğum polikliniğinin de hizmete açılacak olması bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Tüm Haliliye halkına hayırlı olsun” dedi.

Urfa Pusula 

02 Nis 2024 - 18:47 - Gündem