Bozdağ’dan Yeniden Refah seçmenine flaş çağrı!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Yeniden Refah Partisine gönül veren Şanlıurfalılara seslenerek “Bizim Yeniden Refah Partisi adayının çekilmesine yönelik talebimiz yok. Bizim talebimiz DEM Parti karşısında gönlü Yeniden Refah Partisinde olan hemşehrilerimize ‘Tabanda ittifak yapalım’ diyoruz, oyları bölmeyelim” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, CNN TÜRK’te yerel seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bekir Bozdağ'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“Bu seçim sürecinde Şanlıurfa’ya çok fazla yer ayrıldı. Şanlıurfa’nın seçimi yakın markaja alındı. Ulusal medya ve uluslararası medya Urfa’ya özel ilgi gösterdi. Büyükelçilikler özel görevlilerini Şanlıurfa’ya geldiler. Dışarıdan yapılan algı Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlarımızı etkisi altına alamadı. Şanlıurfalılar olup bitenleri gördü. Seçim büyük bir yarış havasında. Seçimin havası AK Parti adaylarının başarılı olacağını gösteriyor.

‘CUMHURBAŞKANIMIZA KARŞI SAYGISIZLIK, AHLAKSIZLIK OLARAK GÖRÜLÜYOR’

Vatandaşlarımızın seçim analizini yaparken net bir şekilde değerlendiriyor. Kasım Bey ve diğerleri diğer partilerin adayları. Halk onları AK Partili olarak değerlendirmiyor. İlkesel bir davranış sergiledikleri görülmüyor. Cumhurbaşkanımıza karşı saygısızlık, ahlaksızlık olarak görülüyor. Şanlıurfa’da daha yüksek oranda cumhurbaşkanımıza karşı büyük bir muhabbet var. Sonucu değiştirecek oy almaları söz konusu değil. Sandıktan farkla çıkacağımıza inanıyorum.

YENİDEN REFAH OY BÖLERSE DEM PARTİ'NİN İŞİNE YARAR’

DEM Parti’nin adayı bu durumun kendileri için avantaj olduğunu iddia ediyor. Kırsal ilçelerin bir kısmında DEM Parti ile rekabet ediyoruz. DEM Parti Yeniden Refah adayının olmasını avantaj görüyor. Yeniden Refah oy bölerse DEM Parti'nin işine yarar. Son iki haftada buradaki hafa çok çok değişti. Bizim ölçümlemelerimizde de farkı görüyoruz. Vatandaşlarımız Şanlıurfa’nın DEM’e geçmesine bu seçimde de izin vermeyecektir. Vatandaşlarımız yeniden AK Parti diyecektir.

YENİDEN REFAH SEÇMENİNE ÇAĞRI

Bizim Yeniden Refah Partisi adayının çekilmesine yönelik talebimiz yok. Bizim talebimiz DEM Parti karşısında gönlü Yeniden Refah Partisinde olan hemşerilerimize ‘Tabanda ittifak yapalım’ diyoruz Oyları bölmeyelim. Yeniden Refah’a oy verecek vatandaşlarımıza bir kez daha düşünmenizde fayda var diyorum. 1 oy bile çok kıymetli, oyu bölmeyelim. DEM buraya çok uzundur girmeye çalışıyor. Ağır toplarını Şanlıurfa’ya gönderiyorlar ama başaramadılar. Gelin sandıkta birlikte olalım ve Şanlıurfa’nın emin ellerde olmasını sürdürelim diyorum. Şanlıurfa hemşerilerimiz bazı illerde yoğun olarak yaşıyorlar. İstanbul’da olan hemşerilerimizin oylarını Murat Kurum’a vermelerinin yararlı olacaktır. Türkiye’nin etrafı yangın yeri gibi. Bütün bunların arasında huzur ve istikrar adası Türkiye var.”

 Urfa Pusula

30 Mar 2024 - 12:03 Şanliurfa- Siyaset