Şanlıurfa'da 'Su Günü' etkinliği düzenlendi

Harran Üniversitesi ve TEMA Vakfı Şanlıurfa İl Temsilciliği, Dünya Su Günü'nü kutlamak amacıyla bir dizi etkinlik düzenledi.

22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri çerçevesinde, TEMA Vakfı'nın organizasyonuyla Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölümü işbirliği ve Superlit Boru Sanayi A.Ş.'nin destekleriyle çeşitli faaliyetler gerçekleştirildi. Bu etkinliklerde suyun önemi ve tasarrufu vurgulandı.

Prof. Dr. Ali Rıza Öztürkmen'in liderliğinde gerçekleştirilen etkinlikler kapsamında, Altınbaşak Uluslararası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İstiklal Ortaokulu'nda "Gelecek İçin Su" konulu konferanslar düzenlendi. Konferanslar, suyun dünya ve Türkiye'deki durumu, sektörel kullanımı, önemi ve tasarruf yöntemleri üzerine odaklandı.

Prof. Dr. Öztürkmen, konuşmasında tarımın ekonomiyle olan ilişkisine dikkat çekerek, doğal kaynakların kontrolsüz kullanımının geleceğe büyük zararlar verebileceğini vurguladı. Ayrıca, suyun çoğunlukla tarım alanında kullanıldığını ve su tasarrufunun her alanda önemli olduğunu vurgulayarak etkinliğe katılan tüm katılımcılara teşekkür etti.

Etkinliklere gençlerin yoğun ilgi gösterdiği gözlemlendi ve program, gençlerle birlikte yapılan toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Urfa Pusula

22 Mar 2024 - 19:25 Şanliurfa- Gündem