Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Cumhuriyet Gastronomi Merkezi'ndeki ilk sahuru sosyal konutlara yerleştirilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarla yaptı.

Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!
Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin en nezih ve modern mekânlarından biri olan “Cumhuriyet Gastronomi Merkezi” Şanlıurfa’ya kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, merkezde ilk sahuru sosyal konutlara yerleştirilen ihtiyaç sahibi vatandaşlarla yaptı. 

Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!

Tarih, arkeoloji, turizm ve gastronomi şehri Şanlıurfa, adeta medeniyetlerin mücevher sandığı konumunda bulunuyor. Kendine has yemek kültürü ve damak çatlatan eşsiz mutfak lezzetleri ile Gastronominin Başkenti Şanlıurfa’nın yemek kültürünü tanıtmak amacıyla kente modern ve nezir bir eser daha kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Sosyal Tesisleri içerisinde bulunan 1000 metrekare kapalı alanı ve modern konseptiyle Şanlıurfa'ya yepyeni bir soluk getirecek. Cumhuriyet Gastronomi Merkezi’nde inşaat çalışmaları ve tefrişat tamamlandı. 750 kişilik ana salonu tüm donatılarıyla vatandaşların hizmetine sunuldu.

Modern tesisin ilk misafirleri de aralarında sosyal konutlara yerleştirilen ihtiyaç sahibi aileler oldu. Beyazgül’ün davetiyle sahuru Cumhuriyet Gastronomi Merkezi’nde yapan vatandaşların mekanı oldukça güzel buldu. 

Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!

“ARKANIZDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Sosyal konutlarda evine kavuşan Şanlıurfalı bir kadın ise Kürtçe konuşarak, “Allah sizi başımızdan eksik etmesin, biz sağ oldukça sizin arkanızda olmaya devam edeceğiz. İnşallah tekrar Başkan yapacağız. Eğer Zeynel Başkan düşerse biz de düşeriz. Ben bundan başka bilmiyorum. Allah bizleri imanlı kullarından eylesin. Bize iman versin inşallah. Tek dileğim var o da budur." dedi. 

Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!

BEYAZGÜL: ŞANLIURFA’YA BİR DEĞER DAHA KAZANDIRDIK

Tarihin Sıfır Noktası Şanlıurfa’ya modern bir eser kazandırmanın mutluluğu içerisinde olduklarının altını çizen Beyazgül, “Tarihin Sıfır Noktası olarak bilinen Göbeklitepe Şanlıurfa’da burada birçok medeniyetler yaşamış. Birçok medeniyetin de yol güzergâhında bulunuyor. Burada yapmış olduğumuz Gastronomi Merkezi ile Şanlıurfa’ya bir değer daha kazandırdık. Görüldüğü gibi muhteşem bir gastronomi merkezimiz oldu. Ancak bu gastronomi merkezimizin mutfağı, (UNHCR)  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği tarafından hibe edildi. Bugünden itibaren şunu söyleyebiliriz ki burası lezzetlerin merkezi olacak. Ayrıca bu mutfakta günlük 8 bin 500 ihtiyaç sahibi insana yemek çıkarılmaktadır. UNHCR bu güzelliğe, iyiliğe ortak olmuştur. Kendileri tarafından finanse edilmesi gerçekten Şanlıurfalıların da sevgilerini kazanmalarını sağlamıştır. Biz Buradan kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Daha güzel projelerde de beraber olmayı arzu ediyoruz. 

Sahur programının sona ermesinin ardından da Zeynel Başkan’a sloganlarla ve dualarla destekler devam ederken programında sonunda birlikte hatıra fotoğraf da çekildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Cumhuriyet Tesislerimiz içerisinde açmış olduğumuz gastronomi merkezimizi faaliyete koyduk. Bu tesis Şanlıurfa’nın güzel yemeklerini sunacak. Ayrıca dış ve iç görüntüsüyle, mutfağıyla de kentin en güzel mekânlarından biri oldu. İlk misafirlerimiz de sahurda dullar ve yetimler, ihtiyaç sahibi aileler oldu. Şanlıurfa’ya yeni bir eser kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz.” diye konuştu

Urfa'da açılan merkezin ilk sahuru ihtiyaç sahiplerine verildi!

Beyazgül’e Milletvekilleri Mehmet Ali Cevheri, Abdurrahim Dusak, MKYK Üyesi Mehmet Ali kurt, Karaköpru Belediye Başkanı Metin Baydilli, Karaköpru İlçe Baskani Sezai Canbek, Ak Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk da eşlik etti.

Urfa Pusula  

21 Mar 2024 - 23:58 - Belediyeler