Gülpınar ‘seçmen taşıma’ iddiasını yeniden hatırlattı! Benim sandığım neden Halfeti’nin en ücra köylerinde çıksın?

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Halfeti’deki seçmen taşıma iddiaları ve seçimle ilgili aldıkları tedbirleri ifade etti.

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala kentteki televizyonların ortak canlı yayınına katılan Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, Halfeti ilçesindeki seçmen taşıma iddialarını bir kez daha gündeme getirdi. Seçime ilişkin aldıkları tedbirleri aktaran Gülpınar, “Biz Allah’ın izniyle bütün tedbirleri alacağız. 13 bin tane müşahidimiz, şu anda 240 tane avukatımız, bunların hepsi hali hazırda bekliyor. Daha da arttıracağız bu sayıları avukat konusunda. Özellikle seçim için tedbirlerimiz var. Ve elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz hiçbir yanlış uygulama olmasın diye. Kulağımıza çok şeyle geliyor. Daha önce de söyledim. Halfeti’de bir hakikat var. Şimdi insanlar oturduğu yerden e-Devlet’e giriyor. Siverek’ten olsun, Viranşehir’den olsun, Urfa merkezden olsun. Dünya kadar insan bize ulaşıyor. Gönderiyorlar bize e-Devlet’teki belgelerini, resimlerini çekiyorlar. Adam oturuyor evinde e-Devlet’e giriyor. Halfeti’nin bilmem ne köyünde oy kullanması gerektiğini görüyor. Şimdi başka bir memlekette, başka bir ülkede bu olsa kıyamet kopmuş olması lazımdı. Kimse buna cevap dahi vermiyor” ifadelerini kullandı.

‘HEPSİ KÖYLERE DAĞITILMIŞ’

Seçmen taşımanın kime yaradığını bildiklerini aktaran Gülpınar, “Sanki böyle bir şey yokmuş gibi. Gulu gulu dansı dedim ya… Hala İsrail, Filistin meselesinden bahsediyorlar. Ya şuna bir izahat getirin. Bizim aklımız basmıyor. Zekamızla biz bunu kavrayamıyoruz. Bu sehven bir hata mıdır? Bir hata, iki hata, üç hata…5 bin kişinin ismi yanlış girilebilir mi? Nasıl oluyor? Ben Siverek’te, Viranşehir’de Urfa’da otururken benim sandığım neden Halfeti’nin en ücra köylerinde çıksın. Haritada bakıyorum. Merkezde de değil. Hepsi köylere dağıtılmış. Nedir bu köy? Köyde o kadar sandık mı var, seçmen mi var? Kim gidecek, nasıl gidecek? Şuna bir izahat getirin. Düzeltemiyorsunuz. Geçti, mecburen buraya gideceksiniz. Kim gidecek peki? Bu mübarek Ramazan günü nasıl gidecek? Tamam biz taşıyabileceklerimizi taşıyacağız oraya. Gitmese ne olabilir mesela? Bunu bir düşünmek lazım. Ne bekleniyor mesela? Bunu yapanlar ne amaçla bunu yaptığını net biliyor.

Biz de biliyoruz ama şu anda söylemek istemiyoruz” diye konuştu.

Urfa Pusula

19 Mar 2024 - 15:17 Şanliurfa- Siyaset