Urfa'daki ölümlü kavganın ardından son dakika gelişmesi!

Akşam saatlerinde Harran ilçesinde meydana gelen silahlı kavganın ardından Şanlıurfa Valiliği bir açıklama yaptı.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa'nın Harran ilçesine bağlı bağlı Konacık Mahallesinde akşam saatlerinde meydana gelen silahlı kavgada bir kişi öldü, iki kişi de yaralandı.

Muhtarlık seçimi nedeniyle çıkan kavganın ardından bölgede gerginlik sürerken, Şanlıurfa Valiliği konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Olayla ilgili 4 şahsın gözaltına alındığı belirtilirken, mahallede geniş çaplı önlemlerin devam ettiği bildirildi.

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"17.03.2024 günü saat 18.00 sularında Harran ilçesine bağlı Ortakonacık Mahallesinde iki grup arasında muhtarlık seçim süreciyle ilgili olarak meydana gelen silahlı kavga olayı neticesinde üç kişi yaralanmış ve Şanlıurfa’daki hastanelerde tedavi altına alınmışlardır. Yaralı kişilerden A.K. kaldırıldığı hastenede vefat etmiş olup H.K. ve T.D. isimli yaralıların ise hayati tehlikesi devam etmektedir. 

Olayın failleri olduğu değerlendirilen Mahalle Muhtarı M.K. ile diğer şüpheliler A.K., H.K. ve H.D. Jandarma tarafından yakalanarak gözaltına alınmıştır. 

Mahallede geniş kapsamlı güvenlik tedbiri alınmıştır. 

Süreç Valiliğimiz tarafından yakından takip edilmektedir. 

 Mahalli idare seçimlerinin İlimizde huzur ortamında gerçekleştirilebilmesi için güvenlik birimlerimizin büyük bir titizlikle gayret gösterdiği bu süreçte başta muhtarlık seçimleri olmak üzere sahada faaliyet gösteren bütün tarafların da hassasiyetle hareket etmeleri büyük önem taşımaktadır. 

 Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Urfa Pusula 

17 Mar 2024 - 23:33 Şanliurfa/ Harran- Asayiş