Urfa'da kaza yapan araçlar için şoke eden iddia!

Geçtiğimiz günlerde Birecik ilçesinde meydana gelen kazada 2 otomobil çarpışırken, kazanın ardından yediemin parkına götürülen araçların çalındığı öne sürüldü.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa’nın Birecik ilçesinde 2 gün önce 2 otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 1 kişi öldü, 2 kişi de yaralandı.

Birecik-Halfeti arasında yaşanan kazanın ardından yaralılar hastaneye kaldırılırken, araçlar da Birecik'teki yediemin otoparkına çekildi. 

Ancak iddiaya göre, buraya çekilen araçların çalındığı öne sürüldü.

Konuyla ilgili iddiaları gündeme taşıyan Gazeteci Mehmet Yetim, bugüne kadar toplamda 180 aracın ortadan kaybolduğunu aktardı.

Sosyal medya üzerinden olayı duyuran Yetim, şunları dile getirdi:

"Geçtiğimiz günlerde Birecik-Halfeti arasında bir kaza meydana geliyor. Kazada 2 araç çarpışıyor ve yaralılar hastanelere kaldırılıyor.

Kazadan sonra araçlar çekiciler tarafından Birecik'te bulunan yedi emin otoparkına çekiliyor. Buraya kadar her şey normal.

Kazaya karışan araçların sahipleri araçlarını yedi emin otoparkında alarak tamir etmek istiyorlar. Kasko-sigortalı olanlar ise perte çıkmış ise bunu firmalara vermek için yedi emin otoparkına gittikleri zaman bir de bakıyorlar ki araçlar ortada yok.

Hatta kazaya karışan 2 araç çalınmış ve aracın birisi ise Mersin limanında görülüyor. Araç sahipleri emniyete gittikleri zaman son zamanlarda bu konular ile ilgili olarak şikayetlerin bir hayli fazla olduğunu ve 180 aracın bu şekilde ortadan kaybolduğunu veya çalındığını iddia ediyorlar.

İddia şu ki son zamanlarda Halfeti ve Birecik ilçesinde kazaya karışan 180 araç ortada yok. Araç sahipleri perişan ve mağdur olmuş durumdalar. Aracını yeni alan bir kişi kazaya karışan ve pert olmuş aracının evraklarını kasko firmasını vermek istediğini belirttiği zaman ortada araç yok. Ve haliyle kasko ve sigorta firmasından da bir şey alamadığını belirtiyor. İnsanlar, ortada büyük bir suç şebeke veya örgüt ile karşı karşıya kaldıklarını ifade ederek bu konuda yetkililerden yardım istediklerini belirttiler..."

Urfa Pusula 

17 Mar 2024 - 15:16 Şanliurfa- Asayiş