Şenyaşar: Aradığımız adalet bir gün herkese lazım olacak!

TBMM’de bir basın açıklaması yapan DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, “Annenin aradığı adalet herkes içindir. Aradığımız adalet bir gün herkese lazım olacak. Bu süreçte annenin haklı mücadelesine sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

DEM Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, annesi Emine Şenyaşar’la birlikte TBMM’de bir basın açıklaması yaptı. Şanlıurfa’nın Suruç Devlet Hastanesi’nde babası ve iki kardeşinin katledildiği olayla ilgili şu ana kadar adil bir yargılamanın olmadığını kaydeden Şenyaşar, “Ailemize yapılan katliamı ve katliam sonrası yaşanan adaletsizliği, duyarlı kamuoyu hatta bütün dünya takip ediyor” dedi.

‘HASTANE KATLİAMI 4 BUÇUK YIL BOYUNCA GİZLİ TUTULUYOR’

Suruç Devlet Hastanesi’nde yaşananların 4 buçuk yıl gizli tutulduğuna dikkat çeken Şenyaşar, “18 Haziran 2018 tarihinde işyerimize silahlı bir saldırı oluyor, üstelik yaralı olarak Suruç Devlet Hastanesine kaldırılıyorlar. Suruç Devlet Hastanesi içinde AKP Eski Milletvekili öncülüğünde iki kardeşim ateşli silahlarla katlediliyor. Olayı duyan annem ve babam çocuklarının durumuna öğrenmek için devlet hastanesine gidiyorlar. Devlet hastanesinin acil bölümünde annemin gözü önünde babamı da Eski AKP Milletvekili ve akrabaları tarafından linç edilerek katlediliyor. Katliamı yapanlar hiçbir şey olmamış gibi hastaneden ayrılıyorlar. Hastane katliamı 4 buçuk yıl boyunca gizli tutuluyor. Bu süreç bir insanlık suçu var. Ama 4 buçuk yıldır kimse tutuklanmıyor” ifadelerini kullandı.

846 GÜNLÜK ADALET NÖBETİ

Adalet Bakanlığına da çağrıda bulunan Şenyaşar, aradıkları adaletin bir gün herkese lazım olacağını vurguladı. Şenyaşar sözlerini şöyle tamamladı: “Katliamdan şans eseri kurtulan bir kardeşim tekerlekli sandalyeyle yoğun bakımdan çıkartılıp savcılık tarafından tutuklanıp cezaevine gönderiliyor. 6 yıla yakındır tek kişilik hücrede rehin tutuluyor. Tutuklu demiyorum. Adalet Bakanlığına bağlı bir yetkili çıksın, ‘Böyle bir olay yaşanmamıştır. Katliam sonrası bir adil bir yargılama yaptık’ desin. Biz de bu eylemimizden vazgeçeriz. Anne de evine gider. Tüm bu adaletsizliğe rağmen anne 846 gün Urfa Adliyesi önünde adalet nöbeti tuttu. Bu süreçte adliye önünde darp edildik, gözaltına alındık, nezarete konulduk. Nöbet tuttuğumuz alan özel güvenlik alanı ilan edildi.

Annenin aradığı adalet herkes içindir. Aradığımız adalet bir gün herkese lazım olacak. Bu süreçte annenin haklı mücadelesine sahip çıkalım. Devam eden bu adaletsizliğe hep birlikte son verelim.”

Urfa Pusula

13 Mar 2024 - 13:37 Şanliurfa- Gündem