Yapıcıoğlu: Gazze tarihte eşi görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya!

Partisinin düzenlediği iftara katılan HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu, Gazze’nin tarihte görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Yapıcıoğlu: Gazze tarihte eşi görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya!
Haber albümü için resme tıklayın

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan seçimler sayılı günler kala bir takım temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin düzenlendiği iftar programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Yapıcıoğlu, İsrail’in başlatmış olduğu saldırılar nedeniyle Gazze’nin tarihte görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya kaldığını kaydetti.

Yapıcıoğlu: Gazze tarihte eşi görülmemiş bir vahşetle karşı karşıya!

Gazze’deki insanları açlıktan öldüğüne dikkat çeken Yapıcıoğlu, herkesten dua talebinde bulundu. Siyonistlerin hiçbir zaman hedeflerine ulaşamayacağını vurgulayan Yapıcıoğlu, Mutlaka olması gereken başlıklardan bir tanesi Gazze. 75 yıldır Siyonist işgal altında olan Gazze, 7 Ekim Aksa Tufanı’ndan sonra belki tarihte benzeri çok az görülmüş bir vahşetle karşı karşıya kaldı. Orada bir soykırım yaşanıyor. Bugün basına düşen haberlerden birisi Gazze’nin kuzeyinde iki bebek daha açlıktan öldü. Biz, Allah rızası için günün belli bir kısmında imsak vaktinden, iftar vaktine kadar, günün belli bir bölümünde kendimizi yemeden içmeden alıkoyuyoruz. Ama onlar rabbimiz Allah’tır dediği için, ilahi kelimetullah için mücadele verdiklerinden dolayı beş ayı aşkın bir süredir açlıkla imtihan oluyorlar. Sadece tepelerine bombalar yağmakla kalmıyor. Sadece ilaçsızlık, sadece hastanesizlik, sadece doktorsuzluk olayından muzdarip değiller. Oraya her türlü insanı yardımın gidilmesi, gıda ve suyun gitmesi engelleniyor. Temiz su bulamadıkları için insanlar hastalanıyor. Gıda bulamadıkları için insanlar aç kalıyor” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

11 Mar 2024 - 20:07 Şanliurfa- Gündem