Beyazgül: Ramazan ayının manevi hazzını birlik ve beraberlik içerisinde yaşayalım

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ramazan ayının gelişi nedeniyle bir mesaj yayımladı. Beyazgül, “Tüm hemşerilerimin ve İslam Âleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum” dedi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül mesajında şunları dile getirdi:

“Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ise cehennem azabından kurtuluş olan; on bir ayın sultanı, mübarek Ramazan ayına kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz. Ramazan ayı, bizleri birleştiren, paylaşımlarımızı ve dayanışmayı artıran, yılın çok özel zamanlarından biridir. Bu mübarek iklim, gönüllerimizi ısıtır, birlik ve beraberliğimizi perçinler, manevi coşkumuzu doruklara ulaştırır.

Ramazan ayının manevi hazzı ve manevi coşkusu elbette ki Peygamberler Şehri Şanlıurfa’da her zaman doruklarda yaşanmıştır ve yaşanmaya devam edecektir. Bu mübarek ayı layıkıyla yaşamak için hep birlikte sofralarımızı ihtiyaç sahiplerine açalım; varsa dargınlıklara, küskünlüklere son verelim. Aramızdaki dayanışma ruhunu daha da güçlendirelim. Yardımlaşmaya ve dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve beraberlik içinde Ramazan Bayramına kavuştursun inşallah.

Âlemlere rahmet efendimiz Hz. Muhammed, ‘Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir’ demiştir.

Bizler de ‘Paylaşmayı bilirsen ekmeği paylaşmak ekmek kadar değerlidir’ bilinciyle hareket ederek hemşerilerimiz ile hemhal olmaya her zamanki gibi devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif Şanlıurfalı hemşerilerimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

Urfa Pusula

10 Mar 2024 - 15:54 Şanliurfa- Belediyeler