Urfa merkezli dev operasyon! Çok sayıda tutuklama var!

Şanlıurfa Merkezli 4 ide gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında 17 şahıs tutuklandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğünce İletişim Yoluyla Nitelikli Dolandırıcılık suçunu işleyen faillerin tespit edilmesine ve yakalanmasına yönelik 5 aydır sürdürülen kapsamlı çalışmalarda; kendilerini kamu görevlisi olarak (Hakim, Savcı, Polis vb.) tanıtan şüpheli şahısların ülke genelinde vatandaşları dolandırdıkları ve zarara uğrattıkları tespit edildi.

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışmaların sonlandırılması kapsamında Şanlıurfa merkezli 4 ilde İstanbul, Sakarya, Manisa'da 95 personelin katılımıyla 22 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon yapıldı.

Operasyon kapsamında şüphelilerden elde edilen dijital materyallerin incelenmesi, BTK kayıtlarının değerlendirilmesi ve yapılan detaylı çalışmalarda; 11 müştekiye ait toplamda 2.300.000 ₺ civarında maddi zararın meydana geldiği tespit edildi. 

Bu çerçevede, yürütülen projeli soruşturma neticesinde; 08.03. 2024 günü adli mercilere sevk edilen 17 şüpheli tutuklandı, 3 şüpheli şahıs ise adli kontrol tedbiri uygulandı.

Urfa Pusula 

08 Mar 2024 - 23:29 - Asayiş