Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ilçedeki kadınlarla bir araya gelirken, sokakta karşılaştığı kadınlara da karanfil hediye edip günlerini kutladı.

Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!
Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde ilçedeki kadınları unutmayarak jest yaptı. Başkan Baydilli önce AK Parti Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Adayı Merve Sefa Gök’ün düzenlediği programda kadınlarla bir araya gelerek sohbet etti. Programda AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven ve AK Parti Karaköprü İlçe Kadın Kolları Başkanı Seher Kılıç Kar da hazır bulundu.

Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!

Programda kadınlarla bir süre sohbet edip taleplerini dinleyen Baydilli, kadınlar için gerçekleştirdikleri hizmet ve projeler ile yeni dönemde yapılacak ‘Kadınlar Kültür Merkezi’ projesinden bahsetti.

Daha sonra sokağa çıkan Baydilli ve Milletvekili Cevheri yolda karşılaştıkları kadınlara karanfil hediye ederek kadınlar gününü kutladılar. Kadınlar da Baydilli’nin jestinden memnun kalırken kendilerini unutmayıp bizzat kutlayan Baydilli’ye ve Milletvekili Cevheri’ye teşekkür ettiler.

Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!

Kadınların her zaman el üstünde tutulması gereken, öncelikle anne oldukları için gerekli sevgi ve saygıyı göstermemiz gerektiğini ifade eden Baydilli, “Kadınlar annedir, abladır ve gerektiğinde öğretmendir. Bugün tabi ki sembolik bir gündür ama kadınların kıymetini hatırlatmak için önemlidir. Kadınlara her gün gerekli değerin verilmesi, el üstünde tutulması gerekir çünkü kadınlar nesilleri yetiştiren annelerdir” diye konuştu.

Karaköprü'de Kadınlar Günü etkinliği!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri ise İslam dininde kadının önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, “Peygamber efendimizin en büyük destekçileri her zaman hanımları olmuştur. Dinimizde anneler çok kutsaldır, değerinin bilinmesi gerekmektedir. Yani hem madden hem de manen kadınların değerini bilmemiz gerekiyor” dedi.

Baydilli, kadınlar günü için düzenlenen programda ve sonrasında sokakta karanfil hediye ettiği kadınlarla günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

Urfa Pusula 

08 Mar 2024 - 20:33 - Kadın