Şanlıurfa’da bağımsız aday yarıştan çekildi!

Şanlıurfa’da bağımsız olarak Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayan Hasan Çay, adaylıktan çekilerek AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’e destek vereceğini açıkladı.

Şanlıurfa’da bağımsız aday yarıştan çekildi!
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, seçim çalışmalarını sürdürüyor. 31 Mart’taki seçim öncesi Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını açıklayan Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay, yarıştan çekildi. Adaylıktan çekilen Hasan Çay, ailesi ve dostlarıyla birlikte AK Parti’ye katıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, AK Parti Eski Milletvekili Mahmut Kaplan ve AK Parti Grup Başkanvekili Faruk Bayuk, Hasan Çay tarafından düzenlenen programa katıldı.

Şanlıurfa’da bağımsız aday yarıştan çekildi!

BEYAZGÜL: EZİCİ BİR FARKLA KAZANACAĞIZ

Seçimleri ezici bir farkla kazanacaklarını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Seven sevdiğinin yanında olur. Bundan ötesi yoktur. İnsanlar bazı zamanlar olur ki, bir seçim zamanı varsa ve bütün insanlar, bütün dünya onunla uğraşıyorsa ve o bir dünya lideriyse, bütün mazlum insanlar sıkıntı içerisindeyse burada hesap olmaz. Bu zaman hesap zamanı değildir. Hasan Çay da bunları düşünerek, bu iş hesap, kitap zamanı değil, diyerek bizlere destek verdi. Memleketini, milletini seven bir kişidir. Bu dönemde erdemlik yaptı. Buna rağmen ben her seçimde söylüyorum, biz başaracağız ve çok ezici bir farkla kazanacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın meselelerini bu kadrolar çözer. Bu kadrolar tecrübelidir” dedi.

TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ ise “Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e destek vermek için adaylıktan feragat eden Hasan Çay kardeşime teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Türkmenler Birliği Başkanı Hasan Çay da her zaman AK Parti’nin yanında olduklarını söyledi.

Urfa Pusula

07 Mar 2024 - 17:06 Şanliurfa- Siyaset