Bakan Uraloğlu’ndan Beyazgül’e övgü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü makamında ziyaret etti. Bakan Uraloğu, “Zeynel Abidin Beyazgül Başkanımız, Özellikle sosyal projeleri ile çok faal ve başarılı bir belediye başkanıdır” dedi.

Bakan Uraloğlu’ndan Beyazgül’e övgü
Haber albümü için resme tıklayın

Bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret etti.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül,   AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, MHP İl Başkanı Mahmut Güneş ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Bakan Uraloğlu, Beyazgül ile bir araya geldi.

Bakan Uraloğlu’ndan Beyazgül’e övgü

BAKAN URALOĞLU: URFA'DA İVME KAZANILDI

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül döneminde Şanlıurfa’da değişim ve dönüşümle birlikte eğitim, kültür ve sosyal alanlarda büyük bir ivme kazanıldığını belirten Bakan Uraloğlu, şunları dile getirdi:

“Urfa’ya hizmet ediyoruz ve etmeye devam edeceğiz. 2002 yılından bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ideoloji siyaseti değil, hizmet siyaseti yapıyoruz. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturuyla hareket ediyoruz. Bu noktada 31 Mart seçimlerinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı için AK Parti’den tekrar aday gösterdiğimiz başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül abimiz; Özellikle sosyal projeleri ile çok faal ve başarılı bir belediye başkanıdır. Şanlıurfa onunla birlikte her alanda değişim ve dönüşümü yaşadı. Eğitim, kültür, sağlık, spor alanında da önemli projeler üretti.

‘Daha Yeşil Bir Şanlıurfa’ hedefiyle kent merkezi ve ilçelerde parklar, meydanlar ve yeşil alanlar inşa edildi. Yaptığı kamulaştırma çalışmalarıyla ecdat yadigârı eserleri tarihi dokusuna uygun bir şekilde restore ederek Cumhurbaşkanımızın takdirini kazandı. Kale Arkası, Kültür ve Turizm Yolu, Asya ve Osmanlı Mahalleleri, Kızılay, Kızılkoyun’da betonarme yapıları şehrin göbeğinden kaldırarak bu alanları yeşile kavuşturup vatandaşlarımızın hizmetine sundu. Sizler muhalefet partilerindeki belediyelerin vatandaşına, halkına yaptığı bir hizmetle gündeme geldiğini hiç gördünüz mü? Sonuçta bu hizmeti yapanlar da bütçelerini devletten alıyorlar. Devletimiz bunlara da bütçeler aktarıyor. Ama maalesef üzülerek görüyoruz ve izliyoruz muhalefet belediyelerinde hizmet yok. Laf çok ama bir arpa boyu iş yok. Unutmayın ki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da belediyecilikten gelen, bu işi çok iyi bilen ve belediyeciliğe çok önem veren bir lider. AK Parti'nin hizmet siyaseti anlayışıyla hiç kimse ama hiç kimse yarışamaz. Şanlıurfalılar her zaman hakkı savundu, hakkın ve haklının yanında oldu. 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde de yüzde 62 oy oranı ile Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan dedi. İnşallah şimdi de Şanlıurfa’da büyükşehir belediyesiyle birlikte bütün ilçe belediye başkanlıklarını da kazanacağız. Zeynel Abidin Başkanımızla planladığımız tüm projeleri birlikte hayata geçireceğiz. İlmek ilmek işlediğimiz projelerimizle Şanlıurfa’yı geliştirmeye, güçlendirmeye, refah seviyesini arttırmaya devam edeceğiz.”

Urfa Pusula

22 Şub 2024 - 17:12 Şanliurfa- Belediyeler