Yazmacı, Urfa’daki TOKİ konut hakkından feragat etti!

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, kendi adına çıkan Şanlıurfa’daki konut hakkından feragat etti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Şanlıurfa’da TOKİ tarafından yapılan ve kendi adına çıkan konut hakkından feragat ettiğini açıkladı. 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremde Şanlıurfa’daki evi yıkılan Yazmacı, her vatandaş gibi kendisinin de başvuru yaptığını açıklamıştı.

Ancak isim hakkının çıkmasının ardından organize bir şekilde kendisine yönelik itibar suikastı yapıldığını vurgulayan Yazmacı, yazılı bir açıklama yaparak hak sahipliğinden feragat ettiğini ifade etti.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Yazmacı, “Doğduğum, büyüdüğüm, annemden kalan ve ablamın da hakkı bulunan evimizin 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde ağır hasar alıp yıkım kararı çıkmasının ardından hak kaybı yaşanmaması, bir konut çıktığında da ihtiyaç sahibi bir aileyle paylaşılması düşüncesiyle yaptığım bir başvuru hususunda, bir anda tek bir merkezden düğmeye basılmış gibi organize bir şekilde itibar suikastı yapılmaya çalışıldı.

Benim ihtiyaç sahiplerine, özellikle 6 Şubat depreminde neler yaptığıma en çok depremzede kardeşlerim şahittir. Ancak, bunları birilerine reklam yapmanın hiçbir zaman peşinde olmadım.

Araştırıp doğruyu öğrenmeden; bir yolsuzluk, hukuksuzluk, ahlaksızlık yakalamışlar gibi saldıranları, kamuoyuna açık, noter huzurundaki bir kurayı siyasi istismara dönüştürenleri muhatap alıp cevap vermeyi düşünmem bile. Sadece, bu dezenformasyon nedeniyle varsa gönlünde, zihninde küçük bile olsa “acaba” sorusunu oluşturduğum samimi vatandaşlarımız için bu konuyu açıklama gereği duyuyorum.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümetimizin ve partimizin depremin ardından gösterdikleri yoğun çabalara; birilerinin haksız ithamları yüzünden halel gelmemesi adına HAK SAHİPLİĞİMDEN feragat ettim” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

13 Şub 2024 - 13:26 Şanliurfa- Gündem