TOKİ kurasında ismi çıkmıştı! Yazmacı Urfa’daki evi bir depremzedenin kullanımına sunacak!

İsmi Şanlıurfa’da yapılan TOKİ konutları kurasında çıkan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, kendisine çıkan konutu depremzede bir vatandaşın kullanımına vereceğini açıkladı.

TOKİ tarafından deprem sonrası Şanlıurfa’da yaptırılan konutlarla ilgili kurada ismi çıkan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, yeni bir karar alarak adına çıkan konutu depremzede bir vatandaşa tahsis edileceğini kaydetti.

Depremde evi yıkıldığı için her vatandaş gibi kendisinin başvuruda bulunduğunu vurgulayan Yazmacı yeni açıklamasında şunları ifade etti:

“Sağ elinin verdiğini sol eli bilmeyecek” diyen inancın mensupları olarak, bugüne kadar yaptığımız hayır ve iyilikleri kendimize saklayan  bir medeniyetin mensuplarıyız.

Annemden kalan, çocukluğumun geçtiği ve milletvekili olmadığım dönemde 6 Şubat 2023 depreminde yıkılan evimin yerine yapılacak olan deprem konutunu  ihtiyaç sahibi depremzede bir ailenin kullanımına sunmayı daha ilk günden düşünüyordum. Ancak, bunu açıklamayı “Sağ elinin verdiğini sol eli bilmeyecek” anlayışımıza aykırı bulduğum için kamuoyuna açıklamayı hem doğru bulmuyor hem de gerekli görmüyordum.   

Yapılan dezenformasyonlar sonucu açıklama yapılması kaçınılmaz olmuştur.

“Depremde yıkılan konutum yerine TOKİ tarafından hak sahibi depremzedelere yaptırılan ve noter huzurunda yapılan kura çekimi sonucu hak kazandığım daireyi Şanlıurfa Valiliğimizin belirleyeceği ve konteyner kentte kalan depremzede bir vatandaşımızın kullanımına sunacağım.

Kamuoyuna saygılarımla.

 

Urfa Pusula

10 Şub 2024 - 19:54 Şanliurfa- Yaşam