İsmi Urfa’daki TOKİ kurasında çıkmıştı! AK Parti’li Yazmacı’dan açıklama geldi!

İsmi Şanlıurfa’daki TOKİ kurasında çıkan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa’da TOKİ tarafından deprem nedeniyle yapılan konutların kurası çekildi. Kurada AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı’nın da ismi kurada yer aldı.

Kura çekimine müdahale ve ayrıcalık yapıldığı eleştirileriyle gündeme gelen Yazmacı, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Depremde kendisinin de evinin yıkıldığını ve her vatandaş gibi kendisinin başvuru yaptığını belirten Yazmacı, yaptığı paylaşımda şunları ifade etti:

“Asrın felaketi” olan, 11 ilimizi etkileyen 6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinde binlerce vatandaşımız gibi benim de evim yıkıldı.

Olması gerektiği şekilde hiçbir ayrıcalık beklentim ve isteğim olmadan, her afetzede Türk vatandaşının hakkı olduğu gibi TOKİ’nin konutlarına başvuruda bulunmuştum.

NOTER huzurunda yapılan “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası”nda bana da bir evin çıktığı bilgisini,  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da kentteki o günkü programları nedeniyle sonradan öğrendim.

Her vatandaşımız gibi benim de hakkım olan bir hususta, önce yasal süreçler işletilerek yaptığım başvuru ve adil şekilde noter huzurunda yapılan kurayı bir ayrıcalık gibi sunmak en basit tabiriyle dezenformasyon, çarpıtmadır.

 Yasal bir hakkın kullanımını sansasyonel bir olaymış gibi sunmak habercilik değil, eğer hakkım olmamasına rağmen, bir şekilde bana bir ayrıcalık yapıldığı bilgisi varsa bunu çekinmeden her yerden paylaşmaktır gazetecilik.

Kamuoyuna saygıyla sunarım.

Urfa Pusula

10 Şub 2024 - 14:46 Şanliurfa- Gündem