BİRTEK-SEN’den Urfa Vekili Tanal’a sitem!  Zahmet edip bir ziyarete bile gelmedi!

Şanlıurfa’daki Özak Tekstil çalışanlarının sendikal mücadelesine destek veren BİRTEK-SEN, CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’a sitem etti.

Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Özak Tekstil işçiler 65 gündür, sendikal hakları için mücadele veriyor.

İşçilerin verdiği mücadeleye destek veren BİRTEK-SEN, işçilerin taleplerini farklı platformlarda gündeme getirmeye devam ediyor.

İşçilerin mücadelesini Meclis’e taşıyan BİRTEK-SEN, şu ana kadar kendilerine destek vermeyen CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal’a sitemde bulundu.

Tanal’ın kendilerini ziyaret etme zahmetinde bile bulunmadığını kaydeden sendikanın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

 

“Tam 65 gün oldu. Urfa’da 56 gün süren direniş boyunca, CHP Urfa milletvekili @MTanal zaman bulup, zahmet edip bir ziyarete bile gelmedi. Özak işçilerinin sesini bütün dünya duydu ama @herkesicinCHP duymadı. İşçiler Meclise kadar gitti, CHP grup başkanvekili ile görüştüler. Meclis grup toplantısında gündeme getirme ve ziyaret de dahil türlü destek sözü verildi. Direnişi İstanbul’a taşıdık, ama hala ne bir ziyaret ne bir destek. Baskıya, mobinge, sendika seçme haklarının gasp edilmesine ve işçi kıyımına karşı 65 gündür direnen Özak işçilerinin mücadelesini görmeyen CHP’deki “değişim”in işçi ve emekçiler için ne ifade ettiğini merak ediyoruz!”

 

Urfa Pusula

30 Oca 2024 - 20:45 Şanliurfa- Yaşam