AK Parti Şanlıurfa’da ‘adaylık’ krizi! İstifalar konuşuluyor!

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’nin Şanlıurfa’nın bazı ilçelerinde mevcut başkanlarla veya yeni isimlerle devam edileceği iddiaları, istifaları söylentilerini de beraberinde getirdi.

Türkiye, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için sandık başına gidecek. Büyükşehir ve diğer kentlerde belediye başkan adaylarını belirleyen AK Parti, Şanlıurfa’nın da aralarında yer aldığı illerdeki ilçe belediye başkan adaylarını henüz belirlemedi.

KİMLERLE DEVAM EDECEĞİ MERAKLA BEKLENİYOR

31 Mart’taki seçimlerde Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak mevcut başkan Zeynel Abidin Beyazgül’le devam kararı alan AK Parti’nin Şanlıurfa’nın merkez ve kırsal ilçelerinde nasıl bir yol izleyeceği merakla bekleniyor.

Yeniden Refah Partisi’nin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Eski AK Parti MKYK Üyesi Kasım Gülpınar’ı göstermesinin ardından AK Parti’nin Şanlıurfa Merkez ve ilçelerinde bazı istifa haberleri gelmişti.

İSTİFALAR KONUŞULUYOR?

AK Parti’nin merkez ve kırsal ilçelerinde mevcut belediye başkanlarıyla yeniden devam kararı veya yeni isimleri aday göstereceği yönündeki iddialar, bu ilçelerdeki siyaset atmosferi hareketlendirdi. Özellikle Akçakale’de Eski Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan’ın aday gösterileceği iddiası buralarda istifa haberlerini gündeme getirdi.

Söz konusu istifa haberlerinin dillendirildiği diğer ilçeler ise Karaköprü, Haliliye, Siverek, Birecik, Viranşehir ve Ceylanpınar…

Sosyal medyada dolaşan ilçe aday listeleriyle ilgili partiden henüz resmi bir açıklama yapılmazken, kesin aday tanıtımının yarın yapılması bekleniyor.

Urfa Pusula

 

29 Oca 2024 - 09:40 Şanliurfa- Siyaset