Büyükşehir’den gençlere bir halı saha daha!

Büyükşehir Belediyesi gençler için Osmanlı Mahallesinde yeni bir halı saha daha yaptı. Halı sahanın tamamlanmasıyla birlikte mahallenin gençleri sahada top koşturdu.

Türkiye’nin en genç nüfusa sahip kenti Şanlıurfa’da gençlere pozitif ayrıcalık sunan Büyükşehir Belediyesi kent merkezi ve ilçelerde spor tesisi sayısını her geçen gün daha arttırıyor. Büyükşehir Belediyesi kente kazandırdığı spor tesisleriyle gençlerin sporla buluşmasını sağlıyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Afet ve Göç Hizmetleri Daire Başkanlığı ile Bünyan Derneği UEFA Foundation’un desteklediği proje kapsamında Osmanlı Mahallesine yeni bir halı saha kazandırıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Bünyan Derneği UEFA Foundation hayata geçirdiği halı saha mahallenin gençleri tarafından sevinçle karşılandı. Halı sahaya kavuşan mahallenin gençleri sahada top sektirip çift kale maç yapmanın sevincini yaşadı.

Şanlıurfalı gençler için çeşitli branşlarda spor okulları, halı saha ve gençlik merkezleri oluşturduklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Bünyan Derneği UEFA Foundation temsilcilerine teşekkür etti. Gençlere daha iyi bir gelecek bırakmak için yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Beyazgül, “Yarınlarımızı gençlere bırakıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize iyi bir gelecek bırakmak için daha yeşil alanlar oluşturuyoruz. Futbol okullarımızda çok başarılı sporcuların yetişeceğine inanıyorum” ifadelerine yer verdi. Urfa Pusula

24 Oca 2024 - 17:02 Şanliurfa- Belediyeler