Urfalı vatandaş ‘Ölüm Yolu’nu CİMER’e sordu! İşte gelen yanıt!

Şanlıurfa’da ikamet eden bir vatandaş, kentte ‘Ölüm Yolu’ olarak bilinen Suruç yolunu CİMER’e sordu.

Ölümlü ve yaralanmalı kazaların sık yaşandığı ve kentte ‘ Ölüm Yolu’ olarak bilinen Şanlıurfa- Suruç yolu bir türlü gündemden düşmek bilmiyor. Kazaların önlenmesi ve bu yolun yapılması için Şanlıurfa’da farklı kesimler tarafından çağrı yapılırken, bir vatandaş durumu Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) sordu.

Vatandaş CİMER’e yazdığı mesajında, “Ben şahsım Şanlıurfa ili Suruç ilçesinde ikamet etmekteyim. Sık sık Suruç-Şanlıurfa D400 karayolunu kullanmaktayım. Bu yolda nice insanımız, yakınımız vefat etti. Artık çözüme kavuşmasını sizlerden istirham ediyoruz. Şanlıurfa’nın tüm ilçelerini merkeze bağlayan yollar en az çift gidiş, çift geliş şerit ve daha fazla şeritli yollar bulunmaktadır. Bizler de siz yetkililerden Şanlıurfa-Batı Organize Sanayi Sitesi’nden başlayarak Birecik ilçesine kadar bulunan karayolunun en az çift gidiş, çift geliş olacak şekilde yapılmasını istiyoruz. Bu yolun ne zaman çözüme kavuşacağına dair yetkililerden açıklama bekliyoruz ve artık canlarımızı, yakınlarımızı bu yolda kaybetmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

İŞTE VATANDAŞA VERİLEN YANIT

Şanlıurfalı vatandaşın CİMER’e yapmış olduğu başvurunun yanıtı Karayolları Genel Müdürlüğünden geldi.

Vatandaşa verilen yanıtta, “CİMER başvurunuz incelenmiş olup bahse konu Şanlıurfa-Suruç yolu Genel Müdürlüğümüzce ihale edilmiş olup ocak temini için protokol sürecinin zaman almasından dolayı çalışmalara başlanılmamıştır. Mevsimsel koşullardan dolayı çalışılmayan döneme girilmiş olup 2024 yılı çalışma sezonunda yapım çalışmalarına başlanacaktır” denildi.

Urfa Pusula

19 Oca 2024 - 10:47 Şanliurfa- Gündem