Yetkililer uyuyor! Urfa’da başıboş köpekler kız öğrenciye saldırdı!

Karaköprü ilçesinde başıboş köpeklerin saldırısına uğrayan kız çocuğu ağır yaralandı.  Urfa’da 10 gün sonrasına ameliyat için randevu verilen baba, yaralı kızını Gaziantep’e götürmek zorunda kaldı.

Büyütmek için resme tıklayın

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde başıboş köpekler, 12 yaşındaki Fidan Damla Koçyiğit isimli kız öğrenciye saldırdı.

İlçeye bağlı kırsal Çiftekemer Mahallesi’nde meydana gelen olayda kollarından ve bacaklarında derin yaralanmaların olduğu kız çocuğu hastaneye kaldırıldı. Baba Mehmet Koçyiğit Şanlıurfa’da kızı için 10 gün sonrasına ameliyat randevusu verilmesi üzerine kızını Gaziantep’e götürmek zorunda kaldı.

Mahallede 2 çocuğun daha köpeklerin saldırısına uğradığı belirtilirken, çocukların köpek korkusu nedeniyle 1 haftadır okula gitmedikleri öne sürüldü.

Mahalle sakinlerinin yetkilileri uyarmalarına ve şikayetlerini dile getirmelerine rağmen başıboş köpekler konusunda bir adım atılmadığı kaydedildi.

Söz konusu saldırıyı sosyal medya hesabından paylaşan Gazeteci Mehmet Yetim,

“Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesine bağlı bulunan kırsal Çiftekemer Mahallesinde okula gitmek isteyen 12 yaşındaki Fidan Damla Koçyiğit adlı kız öğrenci, başı sokak köpeklerin saldırısına uğradı.

Kolları ve bacaklarından yaralanan genç kız Şanlıurfa'da bulunan tek plastik cerrahi uzmanından da 10 gün sonraya ameliyat için gün alınca, genç kızın babası Mehmet Koçyiğit, kızını kendi aracı ile Gaziantep'in yolunu tuttu.

Baba Mehmet Koçyiğit, köyde daha öncede yakın akrabası olan 2 çocuğun da başı boş sokak köpeklerin saldırısına uğradığını ve bu köpekler yüzünden öğrencilerin 1 haftadır okula gitmediklerini belirterek bu konuda muzdarip ve aynı zamanda şikayetçi olduğunu ifade etti” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula  

15 Oca 2024 - 14:48 Şanliurfa- Yaşam