Belediyeden Urfa’daki gençlere destek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezi ve ilçelerde kurduğu gençlik merkezleri, spor salonları ve kurslarla ücretsiz spor eğitimleri veriyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde bulunan tesislere giden çocuk ve gençler vakitlerini daha verimli geçirirken, fiziksel ve sosyal gelişimlerine de katkıda bulunuyor.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatıyla gençlerin hizmetine sunulan merkezlerde; futbol, voleybol, badminton, masa tenisi, kick boks, judo, kort tenisi, atletizm, taekwondo, çim hokeyi, basketbol, yüzme, karate, güreş, satranç, hentbol, dart, jimnastik, izcilik, ve okçuluk gibi birçok branşta eğitimler veriliyor.

Uzman eğitmenlerin nezaretinde kurslara katılan gençler katıldıkları ulusal, uluslararası yarışmalarda Şanlıurfa’ya derecelerle dönerek kentin gurur kaynağı oluyor. Paşabağı Taekwondo Salonunda eğitim alan gençler sokakta karşılaşabilecekleri olası tehlikelerden uzak dururken sporla iç içe sağlıklı olarak yetişiyor.

Kurs hakkında bilgi veren Taekwondo Antrenörü Hasan Bakırcı Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle Paşabağı Taekwondo Salonunda yüzlerce sporcuya eğitim verdiklerini belirterek eğitimlerin sonunda önemli dereceler elde eden sporcular yetiştirdiklerini kaydetti.

Urfa Pusula

14 Oca 2024 - 15:53 Şanliurfa- Belediyeler