Deprem sonrası çocukların kaybolduğu öne sürülmüştü! Bakandan açıklama geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 6 Şubat’taki depremin ardından bazı çocukların kaybolduğu şeklindeki iddialarla ilgili bir açıklamada bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, 6 Şubat’ta yaşanan ve Türkiye’nin 11 ilinde etkili olan depremin ardından bazı çocukların kaybolduğu şeklindeki iddialara yanıt verdi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyonu Kurulu Toplantısı’nın açılışında konuşan Göktaş sosyal medyada paylaşılan iddialarla ilgili de açıklamalarda bulundu.

Kötü niyetli kişilerin devleti aciz göstermek amacıyla ve küresel bazı gündemleri de fırsat bilerek aynı kaos ortamını yaratma gayretinde olduğunu vurgulayan Göktaş, “Çocuklarımızın bu kirli siyasete alet edilmesini en güçlü şekilde kınıyorum. 1912 çocuğumuzdan bir tanesinin bile kayıp olması durumunun söz konusu olmadığını tekraren ilan ediyorum. Bu çocukların kimlik tespitleri devletin ilgili birimleri ile çok titizlikle yapıldı. Bir tanesinin dahi kayıp olması durumunun söz konusu olmadığının bir kez daha altını çiziyorum” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

11 Oca 2024 - 16:37 Şanliurfa- Yaşam