Beyazgül: Regaip Kandilimiz mübarek olsun

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, tüm İslam âleminin kandilini tebrik etti.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, mesajında, “Mübarek üç ayların müjdecisi Regaip Kandilini idrak etmenin huzurunu yaşıyoruz. Bu mübarek geceler; Allah'ın kullarına merhamet ve mağfiretini bolca ihsan ettiği, tüm duaların kabul gördüğü müstesna zamanlardır.

Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili insanoğlu için manevi bir fırsattır. Rahmet, bereket ve mağfiret gecesi olan bu mukaddes gece hem dünyamıza hem ahiretimize katkı sağlayacak kazanımları elde etmemizde önemli bir fırsat olacaktır.

Böylesi hayırlı gecelerde bizler de hayırda yarışalım inşallah İslam âleminin selameti için Rabbimizin bizlere yüklediği görev ve sorumluluklarımızın yanında inancımızın tüm değerlerine sıkı sıkıya sarılmalıyız.

Regaip Kandili dolayısıyla özellikle Müslüman coğrafyaların acı ve gözyaşına mahkûm olduğu bu dönemde, 7 Ekim'den bu yana büyük bir zulme maruz kalan Filistinli kardeşlerimiz başta olmak üzere tüm dünyadaki mazlumlar için Yüce Allah'a dua edelim inşallah…

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz hemşerilerimizin, milletimizin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyorum. Rabbimden bizi ve tüm insanlığı bu mübarek gece hürmetine her türlü felaketten, musibetten muhafaza buyurmasını diliyorum. Regaip Kandilimiz mübarek olsun.”

Urfa Pusula

11 Oca 2024 - 15:43 - Belediyeler