Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan valilere uyarı: Telefonunuz da, kapınız da açık olsun!

10 Ocak İdareciler Günü’nde 81 ilin valileriyle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan valilere uyarı: Telefonunuz da, kapınız da açık olsun!
Haber albümü için resme tıklayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 10 Ocak İdareciler Günü’nde 81 valileriyle bir araya geldi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar verdi.

“Devletimiz adına vazife yaptıkları şehirlerimize verdikleri hizmetler için her bir valimize teşekkür ediyorum” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye, binlerce yıllık devlet geleneği içinden süzülüp gelen pek çok kurumunu ve teamülünü bugün de yaşatabilen bir ülkedir.

Mülki idare teşkilatımız bu geleneğin hem sahibi hem uygulayıcısı olarak devlet ve millet hayatımızda önemli bir konuma sahiptir.

Hep söylediğim gibi, valilik ve kaymakamlık başta olmak üzere yöneticilik görevleri mesai saatleriyle sınırlanamaz.

Şehrin yöneticisinin günün 24 saati, yılın 365 günü kapısı da telefonu da gözü de feraseti de hep açık olacaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan valilere uyarı: Telefonunuz da, kapınız da açık olsun!

TÜRKİYE YÜZYILI VURGUSU

21 yılda kazandırılan kalkınma ve demokrasi atılımları ile eser ve hizmetlerin Türkiye Yüzyılı’nın temelini oluşturduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç şüphesiz ülkemizin topyekûn kalkınması, büyümesi, güçlenmesi hedefinin adı olan Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun şehirlerimizdeki birinci derece muhatabı valilerimizdir.

Ülkemize geçtiğimiz 21 yılda kazandırdığımız kalkınma ve demokrasi atılımları ile eser ve hizmetler, Türkiye Yüzyılı’nın temelidir.

Asırlık ihmallerin telafisiyle inşa edilen bu güçlü temel üzerinde yükselteceğimiz Türkiye Yüzyılı’nı bizden sonraki nesillere bırakacağımız en büyük miras olarak görüyoruz.

Bu bakımdan Valiler Buluşmamızın gündeminin Türkiye Yüzyılı odaklı oluşturulmasından memnuniyet duyuyorum.

Bu vesileyle tüm idarecilerimizin 10 Ocak İdareciler Günü’nü tebrik ediyorum.

İnşallah 2024 yılını da hep birlikte gök kubbede bırakacağımız hoş sedaları, insanımızın gönlünden kopup gelen “Allah razı olsun” duasını hiçbir dünyevi karşılığa değişmeyen bir anlayışla değerlendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

10 Oca 2024 - 22:11 Şanliurfa- Gündem