AK Parti’li Yavuz tarih verdi! Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ne zaman açıklanacak?

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, partinin büyükşehir, il ve ilçe belediye başkan adaylarının duyurulacağı tarihi açıkladı.

AK Parti’nin 31 Mart 2024’te yapılacak olan yerel seçimle ilgili aday belirleme çalışmaları sürüyor. AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti’nin büyükşehir, il ve ilçe belediye başkan adaylarının kamuoyuna duyurulacağı tarihi açıkladı.

Anadolu Yayıncılar Federasyonun organize ettiği ‘Anadolu Sohbetleri’ etkinliğinde konuşan Yavuz, 7 Ocak’ta 12 büyükşehir belediyesi ile 16 ilin adaylarının açıklanacağına ilişkin iddialara yönelik olarak, “Pazar günü İstanbul'da sadece bazı il ve büyükşehir adayları açıklanacak. Sayın Cumhurbaşkanımız 15 Ocak'ta Ankara'da AK Parti'nin yeni yaptığı binada düzenlenecek programla kalan büyükşehir ve illerin tamamını ve seçim beyannamesini açıklayacak. 7 ve 15 Ocak'ta ilçeler açıklanmayacak" ifadelerini kullandı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın 07 Ocak’ta İstanbul’daki programda mı ya da 15 Ocak’ta Ankara’da yapılacak programda mı açıklanacağı henüz netlik kazanmadı.

Urfa Pusula

05 Oca 2024 - 16:29 Şanliurfa- Siyaset