Tam 265 milyon TL! Yakında Urfa’da hizmet verecekler!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimiyle itfaiyeye 265 milyon TL yatırım bedeliyle 13 yeni araç daha kazandırıldı. Testleri yapılan araçlar çok yakında Şanlıurfa’da hizmete başlayacak.

Tam 265 milyon TL! Yakında Urfa’da hizmet verecekler!
Haber albümü için resme tıklayın

Zeynel Abidin Beyazgül başkanlığında araç kiralamaya son veren ve kendi öz sermayesiyle araç filosunu her geçen gün güçlendiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 861 yeni iş makinası, 192 yeni toplu taşıma aracı ve trambüslerle ulaşımda önemli bir noktaya geldi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden gelen açıklamaya göre, itfaiyeye 265 milyon TL yatırım bedeliyle 13 yeni araç daha kazandıran Beyazgül ile Büyükşehir Belediyesinin araç filosu daha da genişledi.

Tam 265 milyon TL! Yakında Urfa’da hizmet verecekler!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Nur Asoğlu, Beyazgül’ün talimatıyla alınan 13 adet aracın şartnameye uygunluğu ve kontrollerinin yapılması için oluşturulan komisyonla beraber İzmir’e giderek filoya eklenecek yeni araçları test etti.

1 adet tam donanımlı vinçli kurtarma itfaiye aracı, 6 adet çok kapsamlı müdahale itfaiye aracı, 3 adet 32 metre tam otomatik hidrolik merdivenli itfaiye aracı, 2 adet 42 metre tam otomatik hidrolik merdivenli itfaiye aracı, 1 adet 60 metre tam otomatik hidrolik merdivenli itfaiye aracı çok yakında Şanlıurfa’da hizmet vermeye başlayacak.      

Urfa Pusula

02 Oca 2024 - 16:34 Şanliurfa- Gündem