Urfa da listede! 1 milyon litre ele geçirildi!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde önemli operasyonlar düzenlendiğini duyurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Akaryakıt kaçakçılığına yönelik olarak 46 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Aralarında Şanlıurfa'nın da bulunduğu illerde gerçekleştirilen "ÇENGEL-3" operasyonlarında 1 milyon litre kaçak mazot ele geçirildi.

Çalışmalarda 91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapılırken, 13 milyon liralık vergi kaybı engellendi.

Operasyonlarla ilgili olarak sosyal medya hesabında paylaşımda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şunları dile getirdi:

"Akaryakıt Kaçakçılığına yönelik 46 İlde eş zamanlı olarak düzenlenen "ÇENGEL-3" Operasyonlarında 91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapıldı!

1 Milyon Litre Kaçak Akaryakıta El Kondu. 

13 Milyon TL’lik Vergi Kaybı Engellendi!

Sizlerin emeklerine,

Helal rızkına, bereketli kazancına

Göz diken her kim varsa karşılarında biz varız!

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız Koordinesinde; İl Emniyet Müdürlükleri Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlükleri ve Gelir İdaresi Başkanlığının katılımıyla; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bolu, Burdur, Bursa, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Isparta, Mersin, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Tekirdağ, Şanlıurfa , Van, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Iğdır, Yalova, Karabük, Osmaniye ve Düzce olmak üzere toplam 46 İlde vergi kaybının önlenmesi, standart dışı akaryakıtın neden olduğu çevre kirliliğinin önüne geçilmesi ve suç gruplarının yasadışı faaliyetlerinin sona erdirilmesi amacıyla 'Çengel-3 Operasyonları' düzenlendi.

Operasyonlarda:

278 adrese arama yapıldı

1 milyon litre ve piyasa değeri yaklaşık 38 milyon TL olan kaçak akaryakıt ele geçirildi. 

91 şahsa adli işlem, 43 şahsa idari işlem yapıldı. 

Toplamda 20.825.351 TL idari para cezası uygulandı. 

Operasyona Gelir İdaresi Başkanlığı taşra birimleri de katıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı ile yapılan ortak değerlendirmede piyasa değeri yaklaşık 13 Milyon TL’lik vergi kaybının önüne geçildi.

Operasyonu gerçekleştiren Polislerimizi ve Gelir İdaresi Başkanlığımız çalışanlarını tebrik ediyorum.

ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA KAÇAKÇILARA VE SAHTECİLİĞE KARŞI OPERASYONLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK!"

Ayrıntılar geliyor...

Urfa  Pusula 

30 Kas 2023 - 08:19 Şanliurfa- Asayiş