Urfa’nın ilçesinde ‘şok’ denetim!

Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halk sağlığını korumaya yönelik çalışmalar kapsamında ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde bulunan market ve fırınlarda denetimlerini sürdürüyor.

Harran Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ilçe merkezi ve kırsal mahallelerde gerçekleştirilen denetimler sonucu, tarihi geçmiş gıda ürünleri başta olmak üzere çok sayıda ambalajlı ürüne el konuldu.

Zabıta ekipleri; ekmek fırınları ve zincir marketlere yönelik alanlarda yaptığı çalışmalarda iş yeri temizliği, gıda ürünlerinin muhafaza edildiği yerlerin temizliği, tarihi geçmiş ürünlerin kontrolü gibi konularda denetimlerini gerçekleştirdi.

Son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen ürünlerin vatandaşa satışını gerçekleştiren işletmelere cezai müeyyide uygulayan zabıta ekipleri, vatandaş sağlığını her şeyden daha çok önemsediklerini belirterek, denetimlerin devam edeceğini aktardı.

Denetimlerin insan sağlığını korumak için yapıldığını ve yapılmaya devam edeceğini kaydeden Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz; “Kurallara uymayan esnaflara göz yumulmayacaktır. Kural dışı hareket eden herkese cezai işlem uyguluyoruz. Sağlıklı ve müreffeh bir ortamı sağlamak için zabıta ekiplerimiz denetimlerini sürdürmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

20 Kas 2023 - 13:36 - Belediyeler