Yeşil ve gri kategorilerdeki teröristlere operasyon!

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, düzenlenen KAHRAMANLAR-28 Operasyonunda yeşil ve gri kategorilerdeki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye'de son dönemde artan operasyonlara bir yenisi daha eklendi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, KAHRAMANLAR-28 Operasyonunun düzenlendiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, düzenlenen KAHRAMANLAR-28 Operasyonunda yeşil ve gri kategorilerdeki teröristlerin etkisiz hale getirildiğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya, açıklamasında şunları dile getirdi:

"Erzincan’ın Kemah Kırsalında Düzenlenen KAHRAMANLAR-28 Operasyonunda;

1’İ YEŞİL

1’İ GRİ KATEGORİDE OLMAK ÜZERE 2 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ!

ŞEHİTLERİMİZİN KANI YERDE KALMADI

21 Ekim 2021 tarihinde Jandarma Uzman Çavuş Burak TORTUMLU’yu, 10 Haziran 2016 tarihinde ise Piyade Uzman Çavuşlar Mesut ARDIÇ ve İsmail YÜKSEL’i şehit eden işte bu hain teröristlerdi.

Aziz milletimiz emin olsun: HAİNLERİN TEK TEK NEFESLERİNİ KESECEĞİZ!

Erzincan Kemah kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca gerçekleştirilen Kahramanlar-28 Operasyonu kapsamında, komandolarımız ve güvenlik korucu timlerimizle, teröristler arasında sıcak temas sağlandı. İçişleri Bakanlığı Terörden Arananlar Listesinde YEŞİL kategoride yer alan ve 3 Jandarma Uzman Çavuşumuzun şehit edilmesi talimatını veren Aras Digor kod adlı Yunus Babayiğit ve GRİ kategoride yer alan H.G. isimli teröristler silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Yunus Babayiğit adlı hain teröristin 3 güvenlik görevlimizin şehit edilmesinin yanı sıra 5 güvenlik görevlimizin yaralandığı eylemlere katıldığı ve 6 eylemin talimatını verdiği tespit edildi.

H.G. isimli teröristin ise 1 vatandaşımızın şehit edilmesi, 1 güvenlik görevlisinin yaralanması ile sonuçlanan 6 eyleme katıldığı tespit edildi.

Operasyonu gerçekleştiren kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum.

SON TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLİNCEYE KADAR MÜCADELEMİZ AMANSIZCA DEVAM EDECEK!"

20 Kas 2023 - 08:39 Erzincan- Asayiş