Mavi Bültenle aranıyordu! ‘KARTEL-3’ Operasyonunda yakalandı!

İstanbul’da düzenlenen ‘KARTEL-3’ Operasyonunda Mavi Bültenle aranan ve Batı Balkan Kanadı yöneticilerinden biri daha Türkiye’de yakalandı.

İstanbul’da düzenlenen ‘KARTEL-3’ Operasyonuyla, İnterpol tarafından Mavi Bültenle aranan Uluslararası Uyuşturucu Kartelinin ‘Batı Balkan Kanadı’ yöneticilerinden Christijan PALIČ Beşiktaş’ta yakalandı.

Operasyona ilişkin detayları sosyal medya hesabından paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Aziz Milletimiz bilmesini isterim ki; Türkiye’mizi ulusal ve uluslararası organize suç örgütlerinden, zehir tacirlerinden temizlemeye kararlıyız ve sizlerin desteğiyle de bunu başaracağız.

Zehir Taciri Kartelin, Avrupa’da faaliyet gösteren kartellerle işbirliği içerisinde Güney Amerika’dan kokain temin edilmesine öncülük ettiği, Güney Amerika’daki suç örgütleriyle bağlantıyı sağladığı ve suçtan elde edilen gelirin aklanmasında önemli rol oynadığı tespit edildi.

Avrupa’da yapılan uyuşturucu operasyonları kapsamında Avrupa ülkeleri tarafından ‘Batı Balkan Kanadının’ yöneticileri arasında yer aldığı bildirilen Hırvatistan uyruklu Christijan PALIČ, Avrupa ülkeleri ile Brezilya tarafından çıkartılan İnterpol’un Mavi Bülteniyle aranıyordu.

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde, İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube, İstihbarat Şube, Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüklerimiz tarafından uluslararası takibe alınan Christijan PALIČ, KARTEL-3 operasyonuyla Beşiktaş’ta yakalandı.

Operasyonu düzenleyen Kahraman Polisimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle. Allah ayağınıza taş değdirmesin” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

19 Kas 2023 - 08:56 Şanliurfa- Asayiş