Bugün etkili olacak! Meteoroloji'den Urfa için sel uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Adıyaman çevreleri, Diyarbakır'ın kuzey ve batısı ile Batman ve Şanlıurfa'nın kuzeyinde kuvvetli fırtına ve sağanak yağışa karşı uyarıda bulundu.

Büyütmek için resme tıklayın

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ( MGM) Şanlıurfa'da gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağını açıkladı. 

MGM; Güneydoğu kesimlerinde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli güneyli rüzgar ve yer yer fırtınaya karşı  Adıyaman çevreleri, Diyarbakır'ın kuzey ve batısı ile Batman ve Şanlıurfa için uyarıda bulundu.

MGM, ayrıca  beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte vatandaşların sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği noktasında da uyardı. 

MGM'den yapılan son açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; güneydoğu kesimlerde beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışların, kuvvetli güneyli rüzgar ve yer yer fırtına (40-70 km/ saat) ile birlikte bu akşam saatlerinden itibaren bölgenin batısında, gece kuzeyi ile zamanla genelinde kuvvetli ve çok kuvvetli (21-75 kg/m2), Adıyaman çevreleri, Diyarbakır'ın kuzey ve batısı ile Batman ve Şanlıurfa'nın kuzeyinde yer yer şiddetli (76-100 kg/m2) olması tahmin ediliyor. Yarın (Pazar) öğle saatlerinden sonra batısında, Pazartesi günü sabah saatlerinde doğusunda etkisini kaybetmesi beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskını, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Urfa Pusula 

18 Kas 2023 - 14:35 - Gündem