Şanlıurfa'da mısır hasadı başladı!

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Tarım projeleri kapsamında 250 dekarlık alana ekilen mısırların hasadına katıldı.

Haber albümü için resme tıklayın

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı 250 dekarlık alanda Sıcak İklim Tahıllarından olan Mısır çeşidinin hasadına devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, lazer tekniği ile ekimi yapılan Danelik Mısır çeşidinin hasadını yaptı.

Farklı miktarlarda tohum ve gübre uygulaması yapılan 250 dekarlık alanda Danelik mısırda rekolte beklenilenden yüksek oldu. Biçerdöverlere binerek hasat işlemini yakından takip eden Başkan Beyazgül, Ziraat Mühendislerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’Akçakale Fidanlık alanında bulunan mısır ekim alanında üretilen mısırların hasadına katıldık. Ziraat mühendislerimizin gayretleri ile mısır ekimi yapılan 250 dekarlık alanda dekar başına 1300 kilogram ürün alıyoruz ve bu ovadaki rakamın çok üstündedir. Ekibimizin çalışmasının güzel sonucu ortaya çıkmıştır. Burada Atık Su’dan elde edilen gübreyi burada kullandık. Burada elde edilen ürünler satılarak sosyal ihtiyaçta kullandık ve ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine girdi’’ diye konuştu.

Urfa Pusula 

18 Kas 2023 - 12:15 - Tarım-Hayvancılık