Viranşehir’de zincir marketlere baskın! Ortak Denetim yapıldı!

Viranşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle zincir marketlerde denetim yaptı. Denetimde usulsüz işlemler için cezai işlem uygulandı.

Haber albümü için resme tıklayın

Viranşehir Belediyesi Zabıta Ekipleri, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleriyle zincir marketlerde denetim yaptı.

Ekipler, ilçe genelinde faaliyet yürüten zincir marketlerde, sağlık ve hijyen kuralarının yanı sıra kalite, fiyat etiketi, ürünlerin son kullanma tarihleri ve gramaj denetimi gerçekleştirdi.

FİYAT ETİKETLERİ DENETLENDİ

Viranşehir Belediyesi zabıta ekipleri, zincir marketlerde raf ve kasa fiyatlarını karşılaştırmak amacıyla denetimlere devam ediyor.

İlçe genelindeki marketlerde vatandaşın mağduriyet yaşamasını önlemeyi amaçlayan Zabıta müdürlüğü ekiplerinin yaptığı denetimlerde, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri de eşlik etti.

Denetimlerde fiyat etiketi, son kullanma tarihi, kasa ve reyon arasındaki fiyat farkı uygulanıp uygulanmadığı kontrol edildi. Eksiklikleri tespit edilen işletmelere cezai işlem uygulandı.

Cadde ve sokaklarda kötü görüntüye sebep olan levhaları da kaldıran ekipler, sağlık ve hijyen kurallarına uymayan işletmelere cezai işlem uygularken, çevreyi rahatsız eden fırın ve lokanta dumanlarının bir an önce giderilmesi için ise süre verildi.

Halk sağlığı ve vatandaşların mağduriyeti için yürütülen denetimlerin aralıksız devam edeceği belirtildi.

Urfa Pusula

30 Ara 2022 - 15:31 - Gündem