Haliliye'deki okuma salonları gençlerin çalışma alanı oldu!

Haliliye Belediyesi bünyesindeki kütüphaneler ve hizmete giren Okuma Salonu, gençleri ağırlıyor. Gençler, sessiz ortamda ders çalışma fırsatı buluyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Haliliye Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, faaliyetlerini sürdürüyor.

Belediye bünyesindeki Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve İbrahim Tatlıses Kültür Merkezi Kütüphaneleri, Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezi ile Devteyşti Okuma Salonu, ders çalışan gençlerin adresi oluyor. Bu ortamlarda kendilerine sunulan sessiz ortamda soru çözümü ile ders çalışan gençler, eksik kalan konularını kütüphane ortamıyla tamamlıyor.   

Haliliye Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, resmi açılışı yapılan Devteyşti Okuma Salonu ise nüfus yoğunluğunun olduğu bölgede gençlerin ders çalışma ve kitap okuma alan ihtiyacını karşılıyor. Kendilerine sunulan bu alanda hem ders çalışan hem de kitap okuyan gençler, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a ve Haliliye Belediyesine teşekkürlerini iletiyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki kütüphane ve okuma salonları gençleri ağırlarken, bu yıl yaklaşık 10 bin öğrencinin sunulan hizmetten faydalandığı belirtildi. Ücretsiz verilen dershane hizmeti ve deneme sınavlarıyla da bu yıl toplam 143 öğrencinin üniversite sınavını kazandığı ve hayalindeki bölüme yerleştiği ifade edildi.

Urfa Pusula 

30 Ara 2022 - 15:28 - Eğitim