Urfa’da doktor saldırıya uğramıştı! Tüysüz: Kendi adımıza özür diliyoruz!

DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, hasta yakını tarafından burnu kırılan Doktor Orhan Hagi ile ilgili sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Kendi adımıza özür diliyoruz” dedi.

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir hasta yakını tarafından darp edilip burnu kırılan Acil Tıp Uzmanı Orhan Hagi’yle ilgili sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan DEVA Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Ahmet Tüysüz, olayın faillerini kınadı ve “Kendi adımıza özür diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Zorunlu hizmeti bitmesine rağmen, doktorların fedakarlık yaparak kentte kaldığına dikkat çeken Tüysüz, bu olaydaki faillerin en şekilde cezalandırılmasını talep etti. Tüysüz, yapmış olduğu paylaşımda,

“Hiç bir hekimin kalmak istemediği bir çok bölümün hekimsizlikten kapandığı, fedakarlık yaparak zorunlu hizmeti bitmesine rağmen Urfa’da kalmayı tercih edene ise karşılığını burnunu kırarak gösterdiğimiz Dr. Orhan Hagi’den kendi adımıza özür diliyoruz.

Olayı ve faillerini kınıyoruz, faillerin en ağır şekilde cezalandırılmasını, sağlık çalışanlarına karşı şiddeti önleyici en etkili tedbirlerin derhal hayata geçirilmesi ve çalışma koşullarının iyileştirilmesinin ertelenemez bir talep olarak görülmesi gerektiğini yineliyoruz” ifadelerini kullandı.

Urfa Pusula

30 Kas 2022 - 08:33 Şanliurfa- Gündem