Büyükşehirden halk ekmek ile ilgili açıklama!

Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilen fabrikada halk ekmek üretimi için geri sayım devam ediyor. 35 farklı büfede satışa sunulacak olan halk ekmek çok yakında vatandaşların hizmetinde olacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden gelen açıklamaya göre, yeni bir hizmeti daha kente kazandırılıyor. Hijyenik ve modern şartlarda üretimin yapılacağı fabrikada üretilecek ekmekler şehir merkezinde belirlenen 35 farklı büfede satışa sunulacak.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı Tarımsal Üretim ve Geliştirme Şube Müdürlüğü ise 350 dekar alanda halk ekmek fabrikasında kullanılacak ekmeklik buğdayı üretecek.

Buğday ekiminin yapıldığı belediyeye ait alanda yetişecek ekmeklik buğday, hayata geçirilecek olan halk ekmek fabrikasında ekmeğe dönüşerek vatandaşların sofralarına gidecek.

Geçtiğimiz yıl aynı alanda ekim yapan ve hasat döneminde büyük bir verim elde eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi hasadı yapılan buğdayı ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıttı.

Akçakale fidanlığında 350 dekar alanda ekimi gerçekleştirilen ekmeklik buğday tohumları Haziran-Temmuz aylarında hasat edilerek önce un haline getirilecek ardından Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikasında ekmeğe dönüştürülecek.

Urfa Pusula

25 Kas 2022 - 13:41 - Belediyeler