AK Parti’li Aday Adayı Yusuf Saf: Takip edilip, tehdit edildim!

AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı ve Şanlıurfalı İş İnsanı Yusuf Saf, gece saatlerinde evine giderken takip edildiğini ve tehdit edildiğini öne sürdü.

AK Parti Ankara Milletvekili Aday Adayı ve Şanlıurfalı İş İnsanı Yusuf Saf, geçtiğimiz cumartesi günü gece saat 23.30 sularında Ankara’da bulunan evine giderken takip edildiğini ve tehdit edildiğini iddia etti.

İşyerinden ayrıldıktan sonra gece saatlerinde arabasıyla evine giderken, bir aracın önce kendisini evinin bulunduğu siteye kadar takip ettiğini öne süren Saf, daha sonra bir kadının elindeki çantayla kendisine doğru geldiğini belirtti. Sitedeki güvenlik görevlilerine haber vermesi üzerine kadının olay yerinden kaçtığını ifade eden Saf, durumu daha sonra güvenlik görevlilerine bildirdiğini kaydetti.

KİMSEYLE HUSUMETİM YOK

Gerek siyasi hayatında, gerekse de iş hayatında kimseyle herhangi bir problemi veya husumeti olmadığını belirten Saf, güvenlik güçlerinin çok kapsamlı bir soruşturma başlattığını belirtti. Emniyet güçlerinin site ve çevredeki kameraları incelediğini ifade eden Saf, bu konuda emniyet güçlerine teşekkür etti.

YUSUF SAF KİMDİR?

Yusuf Saf, 1990 yılında Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde doğdu. Fevzi Çakmak İlköğretim Okulunu bitiren Saf, daha sonra Şanlıurfa Orhangazi ve Osmangazi Anadolu Lisesi’nde eğitimini tamamladı. Genç yaşta hayatını tamamen ticarete adayan Saf, gençlik yıllarında mobilya sektöründe ithalat ve ihracat yapmaya başladı. Gençlik yıllarında AK Parti’ye hizmet eden Saf, yaklaşık 18 yıllık bir AK Parti sevdalısı olarak Şanlıurfa’da birçok etkinliğe katıldı. 2019 yılında Ankara’ya ikamet eden Yusuf Saf, Ankara’nın Çankaya İlçesi Çevre ve Orman Derneği Başkanı oldu. Ardından Güneş Enerji Sistemleri (GES) ihalelerine giren Saf, birçok ilde başarılara imza attı. Yüksek eğitim hayatına da devam eden Genç İş İnsanı Saf, bunun yanında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı bünyesinde GES eğitim ve petrol ve hukuk eğitiminde birçok sertifika aldı.

Urfa Pusula

 

24 Kas 2022 - 13:13 Şanliurfa- Asayiş