Bağışlar yeterli seviyeye ulaştı! Urfa'da SMA hastası Yağız bebek kazandı!

Şanlıurfa’da SMA hastalığına yakalanan Mustafa Yağız Avcı için toplanan bağışlar yeterli seviyeye ulaştı. Yağız bebek toplanan bağışlarla yeniden hayata tutunacak.

Şanlıurfa'da SMA TİP-1 kas hastalığına yakalanan 7 aylık Mustafa Yağız bebeğin yaşama tutunabilmesi, için yaterli miktarda bağış toplandı.

Yurt dışında gen tedavisinde kullanılan SMA ilacının fiyatı yaklaşık 2 milyon dolar. Av. Hasan Avcı ve Av. Özge Arslan Avcı’nın çocuğu olan Mustafa Yağız Avcı için başlatılan bağış kampanyası yeterli miktarın toplanmasıyla sona erdi. 

Öte yandan, hayata veda eden SMA TİP 1 hastası Tuğrul bebek için toplanan para ailesi tarafından Yağız bebeğe bağışlanmasıyla kampanya yüzde 90'a ulaştı.

Yağız bebek adına açılan sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, ise şu ifadeler yer aldı:

"Buruk bir kampanya finali oldu. Yağız’ın kampanyası bildiğiniz gibi vefat eden @sma_tugrul bebeğin toplanan bağışlarıyla %92’ye ulaşmıştı.
Tedavi ve yaşam hakkı elinden alındığı için vefat eden bir bebeğin, başka bir bebeğe umut olduğu bir kampanyayı daha görmemeyi diliyoruz.

5 günde yaklaşık %5 ilerlemenin üzerine, ailenin tercihiyle beraber Yağız’ın Almanya teklifi geldi ve rota Amerika’dan Almanya’ya döndü. Almanya teklifinin 2 yaşından küçük çocuklar için sunduğu teklifin daha düşük olması sebebiyle kampanya bitmiş oldu. Detaylar için final canlı yayınını izleyebilirsiniz.

Başta aile ve Yağız gönüllüleri olmak üzere herkese geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

5 gündür bu kampanya için gönüllü olan ve canla başla mücadele eden gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Maddi destekte bulunan, paylaşımlarıyla manevi desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize teşekkür ediyoruz.

Belirtmemiz gereken bir başka noktada, bu kampanyada istediğimiz seviyeye çıkamadık diyebiliriz ama, 5 günde %5’i de beğenmemezlik etmemeliyiz.
Unutmayalım ki, yüksek seviyeye bizleri yine bizler alıştırdık.

Ve ekipleşme sürecimizin çok daha hızlı olması gerektiğini gördük. Ekiplere dahil olarak ayda 100 TL bağışla, bu büyük gönüllü ordusuna katılmak isterseniz DM’den bizlere ulaşabilirsiniz.

Yağız’ı önce Allah’a sonra bilime emanet ediyoruz. Sağlıkla gelsin." 

Urfa Pusula

23 Kas 2022 - 10:23 - Gündem