Videoları rekor kırıyor! Urfalı Mustafa Hoca, FOX Haber’e konu oldu!

Matematik dersini sıra dışı anlatımıyla dikkatleri üzerine çeken Şanlıurfalı Matematik Öğretmeni Mustafa Güler, dershaneye gidemeyen öğrencilerin umudu oldu.

Video için play'e tıklayın

Sosyal medyada paylaştığı videolarda matematik dersini gençlere sevdiren Şanlıurfa Matematik Öğretmeni Mustafa Güler, dershaneye gidemeyen öğrencilerin umudu oldu. Kaynak ve soru bankası kitaplarının fiyatı her geçen gün artarken, buna paralel olarak özel eğitim kurumlarının da ücretleri artış gösterdi.

ONLİNE DERSLER ALTERNATİF OLDU

Dershaneye gidemeyecek durumda olan öğrencelerin imdadına internetteki online dersler yetişti. 37 OECD ülkesi arasında matematik sıralamasında 33’üncü sırada bulunan Türkiye’deki öğrencelerin en çok zorlandığı derslerden birini sıra dışı anlatımıyla sunan Şanlıurfalı Mustafa Güler’in videoları kısa sürede izlenme rekorları kırdı. 8 çocuklu bir ailede zor imkanlarla matematik öğretmenliğini kazanan Güler, şimdi bu yeteneğini daha fazla öğrenciye ulaşmak için çaba sarf ediyor.

FOX HABER’E KONU OLDU

Önce evinin mutfağını ders anlatım ortamına çevirerek videolar çeken ve bunu öğrencilerle paylaşan Güler, sempatik tavırlarıyla matematiğin aslında çalışılırsa herkesin üstesinden gelebileceği bir ders olduğunu göstermeye çalıştı. Sıra dışı anlamıyla dikkat çeken Güler, FOX Haber’in de konusu oldu. Söz konusu haberde Güler’in matematiği sevdirmedeki amacına, öğrencilerinin bakış açısına ve sanal derslerin Türkiye’de geldiği noktaya vurgu yapıldı.

Urfa Pusula

 

 

 

22 Kas 2022 - 10:59 Şanliurfa- Eğitim