Eyyübiye kırsalında stabilize yol çalışması!

Eyyübiye Belediyesi, kurulan mobil konkasör şantiyeleri ile kırsal mahallelerde stabilize yol çalışmalarını sürdürüyor.

Geçen üç yıllık sürede kırsal mahallelerin yüzde 80’inin stabilize çalışmalarını tamamladıklarını belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, hızlı bir şekilde devam eden çalışmalarla yıl sonuna kadar çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Kırsaldaki mahallelerin köy içi yollarını tamamlamak için beş ayrı mobil konkasör şantiyesi kuran Eyyübiye Belediyesi, 43 damperli kamyon, 5 greyder, 5 silindir, 5 iş makinesi ve çok sayıda işçinin görev aldığı çalışmalar kapsamında, Akören, Büyükdüzlük, Küçükdüzlük ve Seksenören mahallelerinin de aralarında bulunduğu mahallelerde çalışmalarını tamamladı.

Yaklaşık 1 milyon ton stabilize malzemenin serileceği kırsal mahalle içi yol çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getiren mahalle sakinleri, Kuş’a ve tüm emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü kontrolünde hızla devam eden çalışmaların belirlenen iş planı çerçevesinde devam ettiği, kırsaldaki tüm mahallelerin iç yollarının kış ayları gelmeden stabilize hale getireceği bildirildi.

Urfa Pusula

12 Eki 2022 - 16:41 Şanliurfa/ Eyyübiye- Belediyeler